„Železné mesto“ Eisenstadt

Publikované sep 16, 2013 v kategórii Rakúsko

„Železné mesto“ Eisenstadt

Eisenstadt sa nachádza vo východnej časti Rakúska, je hlavným mestom spolkovej republiky Burgenland. Leží na rieke Wulka, ktorá sa v blízkosti vlieva do Neziderského jazera. Hranice s Maďarskom sú vzdialené 12 km.

Názov Eisenstadt v preklade „železné mesto“. Táto prezývka sa s ním tiahne už od stredoveku, prvá písomná zmienka v latinčine „castrum ferrum“ sa datuje do roku 1118. Miestna oblasť má banícku tradíciu, zvyklo sa tu taktiež obchodovať s kovmi.

Turistické atrakcie a pamiatky v Eisenstadte

Zachovalo sa tu viacero zaujímavých pamiatok, ktoré sú lákadlom pre turistov. Zámok Esterházy je tou najvýznamnejšou. Pôvodne bol gotickým hradom, v 17. storočí sa prebudoval na veľmi pôsobivý barokový zámok, ktorý neskôr prešiel klasicistickými úpravami. Dnes slúži jeho väčšia časť ako sídlo spolkovej vlády, zvyšok je dostupný pre verejnosť.

V meste dlhé roky komponoval svoje diela známy skladateľ Joseph Haydn. Z tohto dôvodu sa mesto niekedy nazýva Haydnstadt.

V blízkosti mesta (cca 12 km) sa nachádza Neziderské jazero, ktoré je medzi návštevníkmi veľmi obľúbené. Počas leta je ideálne na kúpanie. Voda je tu mierne slaná. Jazero a miestna oblasť je súčasťou zoznamu UNESCO.

Odporúčané hotely a penzióny

Jedným z obľúbených miestnych zariadení je penzión Winzerzimmer – Weingut Tinhof. Pozitívne ohlasy návštevníkov, poloha 2 km od centra mesta. Neziderské jazero je vzdialené 15 minút jazdy. Penzión sa nachádza vo vinárskej oblasti, obklopuje ho 10 hektárov súkromných viníc. Ubytovaní hostia si môžu užiť rôzne ochutnávky. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa a pohodlné postele. Bezplatné Wi-Fi pripojenie (bohužiaľ len vo verejných priestoroch) a súkromné parkovisko. V cene pobytu sú chutné raňajky plné ovocia, zeleniny a mäsa z miestnej oblasti. V okolí je bazén a rôzne reštaurácie. Dostať sa tam môžete napríklad taxíkom, ktorý Vám personál objedná za znížené ceny. Rodinná izba pre štyroch (dvaja dospelí a dve deti) stojí už od 70€/noc.

Príjemné HD zábery z mesta

Pozitívne ohlasy má aj štvorhviezdičkový Hotel Burgenland, nachádzajúci sa v centre mesta. Je situovaný len pár desiatok metrov od spomínaného zámku, ďalšie miestne pamiatky sú taktiež v pešej dostupnosti. Oproti hotelu je kongresové centrum, v ktorom sa pravidelne konajú rôzne konferencie. Vlaková stanica je vzdialená 1 km. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi (iba vo verejných priestoroch), spoplatnené parkovisko. V cene pobytu sú raňajky, ktoré sa podávajú v jednej z hotelových reštaurácii. Dvojlôžková izba stojí od 121€/noc.

Tip na záver

Ak nenájdete žiadne vyhovujúce ubytovanie v Eisenstadte, skúste vyhľadať ubytovacie zariadenia v okolí. V okolí Neziderského jazera sa nachádzajú stovky rôznych penziónov, apartmánov a hotelov.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v Eisenstadte a jeho okolí, podeľte sa o svoje skúsenosti do komentárov nižšie.

sit-and-lamp-748510-m

Objednať ubytovanie v Eisenstadte!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *