České Budějovice – tip na príjemný výlet

Publikované okt 21, 2013 v kategórii Česko

České Budějovice – tip na príjemný výlet

České Budějovice patria medzi najkrajšie mestá v Česku, nachádzajú sa v juhozápadnej časti krajiny. Mesto piva a historických pamiatok je obľúbeným cieľom turistov.

Prvá zmienka o meste na sútoku riek Vltava a Malše pochádza z roku 1265. České Budějovice mali už v dávnych dobách veľký význam, čo dokazuje fakt, že boli založené ako kráľovské mesto. Na území mesta sa odohrávali rôzne vojny, ktoré ho finančne vyčerpávali. Mestu sa však darilo vďaka ťažbe nerastných surovín a vareniu piva. Posledný vojenský útok na území Českých Budějovíc sa odohral v roku 1945, kedy mesto sužovali americké nálety.

Ktoré pamiatky sa oplatí navštíviť?

Kvôli pamiatkam sem cestujú turisti zo širokého okolia, dokonca aj zo zahraničia. V okolí sa nachádzajú ďalšie malé mestečká s veľkým historickým významom. Obľube turistov sa teší celá miestna oblasť.

10 km od mesta sa nachádza ZOO Hluboká nad Vltavou, nazývaná aj ZOO Ohrada. Ide o menšiu zoologickú záhradu, ktorá bola založená v roku 1939. Špecializuje sa na zvieratá žijúce v Česku.

Ak si chcete prezrieť významné pamätihodnosti, odporúčame zavítať do historického centra mesta. Na prvý pohľad by málokto povedal, že bolo značne poškodené. V roku 2002 však mesto zaplavili rieky Vltava a Malše.

V centre sa nachádza štvorcové námestie, ktoré patrí medzi najväčšie námestia v Európe (rozmery 133 x 133 metrov). Vďaka gotickej a renesančnej architektúre pôsobí veľmi romanticky.

Video z námestia

Nachádza sa tu napríklad Samsonova fontána. Kedysi zásobovala mesto vodou, dnes slúži iba ako pamiatka. Mimochodom, je to najväčšia fontána v Česku.

Mesto piva

Českým Budějoviciam sa už stáročia darí vďaka vareniu piva. Prvé pivovary tu vznikali v 16. storočí. Zvedaví turisti a milovníci piva môžu navštíviť pivovar Budvar, ktorý tu má aj múzeum venované pivu. Vychutnať si tu môžete najlepšie regionálne špeciality a pivo „krúžkovaný ležiak“.

Kde sa ubytovať?

Kvôli veľkému záujmu turistov sa tu nachádza množstvo ubytovacích zariadení. Pobyt v nich sa dá ľahko rezervovať cez rezervačné systémy. V ponuky sú desiatky rôznych hotelov a penziónov.

České Budějovice majú veľa ubytovacích zariadení, ktoré majú veľmi pozitívne recenzie od návštevníkov. Je evidentné, že sa v týchto končinách vedia o hostí dobre postarať. Výborné hodnotenia má napríklad trojhviezdičkový Penzion Optima. Slová chvály dostáva najmä priateľský a ochotný personál. Vynikajúca je aj poloha, penzión sa nachádza v centre, 200 metrov od hlavného námestia. Sídli v historickej budove z roku 1814. Hostia sa môžu ubytovať v apartmánoch, ktorých súčasťou je plne vybavená kuchynka a kúpeľňa. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je spoplatnené. Nocľah v apartmáne pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí od 42€/noc.

Pozitívne hodnotenia má aj štvorhviezdičková Residence U Černé Věže České Budějovice. Veľkou výhodou je poloha v centre mesta, vďaka ktorej sú turistické atrakcie v pešej dostupnosti. Ubytovať sa tu môžete v apartmánoch. Okrem kúpeľne so sprchovým kútom tu nájdete aj plne vybavenú kuchynku. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie a raňajky. Nocľah pre dve osoby stojí od 54€/noc.

ceske-budejovice-697595-m

Objednať ubytovanie v Českých Budějoviciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *