Burgas

Publikované júl 15, 2013 v kategórii Bulharsko

Burgas

Prístavné mesto na brehoch Čierneho mora. Burgas je jedným z najväčších miest Bulharska. Počas letnej sezóny je mimoriadne obľúbený medzi dovolenkármi. Cestovný ruch sa tu začal rozvíjať najmä po páde socializmu.

Turizmu napomáha aj fakt, že sa tu nachádza medzinárodné letisko. Letisko Burgas (niekedy sa nazýva Sarafovo) je druhým najväčším v krajine, nachádza sa 10 km od centra mesta. Využívajú ho aj nízkonákladové spoločnosti, napríklad Wizz Air a Smart Wings.

More v okolí Burgasu nemá najlepšiu povesť. Mesto má rozvinutý chemický priemysel, Burgasský záliv býva preto znečistený. V posledných rokoch sa však stav znečistenia podstatne zlepšil a dajú sa tu nájsť aj skutočne krásne pláže.

Pláž v Burgase

Každý návštevník pravdepodobne zavíta do centra mesta, ktoré je veľmi rušné a zaujímavé. Nachádzajú sa tu dve námestia, ktoré obklopujú bulvár Alexandrovska. V južnej časti centra sa nachádzajú kostoly a múzeá, turisti zvyknú navštíviť napríklad archeologické múzeum. Lákadlom je hrobka tráckeho kráľa, v skutočnosti sú však hlavnou atrakciou exotické živočíchy v akváriách a teráriách. Medzi miestne najvýznamnejšie náboženské stavby patrí Katedrála sv. Cyrila a Metoda.

Ak zháňate ubytovanie v Burgase, môžete si vybrať z niekoľkých možností. Zájazdy do Burgasu zvyknú ponúkať rôzne cestovné kancelárie, čoraz viac ľudí však zháňa ubytovanie na vlastnú päsť. Pohodlná a cenovo výhodná je rezervácia vopred cez rezervačné systémy, ktoré majú v ponuke niekoľko desiatok miestnych ubytovacích zariadení.

Nocľah sa dá zohnať aj cez tzv. „Kvartirno bjuro“ – miestne ubytovacie kancelárie. Ide o malú prevádzku, kam stačí prísť a povedať, že zháňate ubytovanie. Sedia tu väčšinou maximálne dvaja zamestnanci, ktorí zvyknú ovládať ruský a anglický (priemerne) jazyk. Skontaktujú miestnych prevádzkovateľov súkromného ubytovania, ktorí následne prídu a dohodnú sa na cene.

Najistejšie však je, ak uskutočníte rezerváciu vopred. V ponuke je napríklad veľmi populárny Hotel Gran Via. 3 hviezdičky, 100 metrov od pláže. Centrum mesta je vzdialené 500 metrov. Pri hoteli sa nachádza kasíno Sea Garden. Klimatizované izby majú balkón s výhľadom do parku. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Nocľah stojí už od 41€/noc.

Ďalším hotelom s pozitívnymi recenziami je Hotel Lazuren Briag. 2 hviezdičky, poloha 100 metrov od pláže. V blízkosti sa nachádza hlavná nákupná ulica. Jednoducho a príjemne zariadené izby s vlastnou kúpeľňou. Ochotný personál vie komunikovať aj v anglickom jazyku, na požiadanie dokáže zabezpečiť bezplatnú kyvadlovú dopravu na letisko. 2 hviezdičky, poloha 100 metrov od pláže. V blízkosti sa nachádza hlavná nákupná ulica. Ochotný personál vie komunikovať aj v anglickom jazyku, na požiadanie dokáže zabezpečiť bezplatnú kyvadlovú dopravu na letisko. V hoteli si môžete požičať auto. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Dvojlôžkovú izba s prístelkou pre dieťa je možné rezervovať už od 25€.

O svoje skúsenosti s ubytovaním v Burgase sa môžete podeliť v komentároch pod článkom.

1360108_sunset_saltworks_burgas

Objednať ubytovanie v Burgase!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *