Achtopol sa stáva obľúbenou destináciou Slovákov

Publikované aug 18, 2014 v kategórii Bulharsko

Achtopol sa stáva obľúbenou destináciou Slovákov

Piesočnaté pláže, nízke ceny, príjemná atmosféra. Toto sú asi hlavné dôvody, pre ktoré každoročne cestuje časť Slovákov dovolenkovať do Bulharska. Ak preferujete menšie letoviská, dobrou voľbou je Achtopol.

V tomto prístavnom rybárskom mestečku v južnej časti pobrežia sa začal cestovný ruch rozvíjať pomerne nedávno. Vybrať sa sem môžete aj bez cestovky a na vlastnú päsť. V dnešnom článku poradíme s výberom ubytovania.

História a atrakcie

Achtopol je jednou z najstarších bulharských obcí, o čom svedčia archeologické nálezy starých antických hradieb a zbytky stredovekého opevnenia. Aj názov obce je odvodený z gréckeho Agatopolis, čo vo voľnom preklade znamená niečo ako „Agátino mesto“. Gréci tvorili väčšiu časť obyvateľstva až do konca 19. storočia, postupne ich vytlačili Bulhari.

Centrum letoviska je pomerne malé, obdivovať tu však môžete zaujímavé uličky s drevenými domami. Najvýznamnejšou pamiatkou je kostol z roku 1796. V okolí sa môžete vybrať napríklad na turistiku na kopcoch pohoria Strandža.

Aké sú miestne pláže?

Hlavná pláž má dĺžku približne 2 km. Tvorí ju piesok, vstup do mora je veľmi plynulý. Očakávať môžete klasický plážový servis, ako napríklad požičovňu ležadiel a slnečníkov. Ceny sa pohybujú okolo 1€.

HD zábery z Achtopolu

Pri okolitých útesoch je viacero menších pláží. Sú situované v krásnom romantickom prostredí a vyhľadávajú ich aj potápači. Tí obľubujú najmä dedinku Barbara s veľmi členitým podmorským terénom. Jedinou nevýhodou týchto pláží je fakt, že sú tvorené kamienkami a skalami.

Tipy na skvelé ubytovanie

Výnimočne pozitívne ohlasy má dvojhviezdičkové farebné zariadenie The Colourful Mansion Hotel, situované približne 5 minút chôdze od pláže. Jeho súčasťou je bar a záhrada s posedením. V blízkosti je aj autobusová stanica a centrum Achtopolu (200 metrov). Predošlí hostia chvália vynikajúcich majiteľov, ktorý Vám radi s čímkoľvek pomôžu. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať si všetky hodnotenia. Raňajky sú spoplatnené, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a ich povinnou výbavou je balkón s výhľadom do záhrady. Nechýba ani TV, kúpeľňa, TV a chladnička.

Lacné ubytovanie s pozitívnymi ohlasmi ponúka aj dvojhviezdičkový Dream House Guest House. K najbližšej pláži sa dostanete za 7 minút chôdze. V blízkom okolí je obchod s potravinami, zariadenie obklopuje záhrada s detským ihriskom. V cene pobytu nie sú zahrnuté raňajky, nechýba však parkovanie a Wi-Fi zdarma. Všetky izby a suity sú klimatizované. Samozrejmou súčasťou je kúpeľňa so sprchovým kútom, balkón (niektoré izby majú výhľad na more), TV a chladnička. Aktuálne ceny si môžete zobraziť kliknutím na predošlý odkaz.

14721575

Objednať ubytovanie v Achtopole!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *