Tipy na hotely pri letisku v Košiciach

Publikované jan 13, 2014 v kategórii Tipy na ubytovanie pri letiskách

Tipy na hotely pri letisku v Košiciach

Košice sú druhým najväčším mestom na Slovensku, nachádza sa tu aj druhé najvyužívanejšie letisko v krajine. Ak letíte z Košíc a dopravíte sa sem napríklad o deň skôr, pravdepodobne budete potrebovať ubytovanie.

V bezprostrednom okolí sa žiadne hotely a penzióny nenachádzajú, pár príjemných ubytovacích zariadení sa však nachádza pomerne blízko. V tomto článku sa s Vami podelíme o pár tipov.

Pár slov o letisku

Košické letisko bolo vybudované v roku 1950, nachádza v mestskej časti Barca. Od centra mesta je vzdialené približne 6 km. Využívajú ho hlavne nízkonákladové (Wizz Air) a sezónne charterové aerolínie (Travel Service Airlines).

Propagačné video letiska

Z mesta sa na letisko dostanete autobusom č. 23 (cesta trvá zhruba 20 minút), nastúpiť môžete napríklad na hlavnej železničnej a autobusovej stanici. Jednou z ďalších možností je taxík.

Vhodné ubytovanie v blízkosti letiska

Medzi letiskom a centrom mesta sa nachádza trojhviezdičkový Pension Barca. Priemerné hodnotenia hostí, výhodná cena. Ak potrebujete len prespať pri letisku, tento penzión je vhodná voľba. Súčasťou je wellness centrum (s bazénom a vírivkou) a reštaurácia, v ktorej sa pripravujú hlavne špeciality zo zveriny. Počas priaznivého počasia si môžete vychutnať na terase rôzne grilované jedlá. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom, nechýba ani TV. Za príplatok je dostupná klimatizácia. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie hostí si neváhajte prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Preferujete radšej hotely? Skúste trojhviezdičkový Hotel Múza, ktorý sa taktiež nachádza medzi letiskom a centrom Košíc. V bezprostrednej blízkosti je nákupné centrum Cassovia. Súčasťou hotela je reštaurácia, ktorá sa orientuje na francúzsku a anglickú kuchyňu. V areáli môžete obdivovať aj súkromnú galériu umeleckých diel. Rôzne umelecké predmety a pop-art diela sa nachádzajú aj v každej ubytovacej jednotke. Každá izba je vybavená vlastnou kúpeľňou s moderným sprchovacím kútom, príjemne poteší elektricky vyhrievaná podlaha. Nechýba ani LCD TV, chladnička a extra veľké postele z masívneho dreva. O pohodlný spánok sa postarajú špeciálne ortopedické matrace. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku, v cene pobytu sú raňajky. Hodnotenia predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne ceny si zobrazíte kliknutím na názov hotela.

Cathedral_of_St._Elizabeth_in_Košice

Objednať ubytovanie pri letisku v Košiciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *