„Rozprávkový“ Luzern

Publikované nov 26, 2013 v kategórii Švajčiarsko

„Rozprávkový“ Luzern

Švajčiarsky Luzern leží pri Luzernskom jazere, je hospodárskym a kultúrnym centrom stredného Švajčiarska. Turisti ho popisujú ako veľmi krásne mesto so špecifickou čarovnou atmosférou.

Mesto je veľmi bohaté na pamätihodnosti a turistické zaujímavosti. Na atraktivite mu pridáva rozprávková poloha medzi jazerom a horami.

Atrakcie a pamiatky v Luzerne

Prirodzenou hranicou medzi starým a novým mestom je rieka Reuss. Spája ich 198 metrov dlhý Kaplnkový most, ktorý je najvýznamnejšou pamiatkou v meste. Bol postavený v roku 1333, vďaka čomu je najstarším dreveným mostom na území Európy. Pôvodne slúžil aj ako mestské opevnenie.

Takto vyzerá jedno z najkrajších miest Švajčiarska

Most nemá dobré spomienky na rok 1993, kedy bola jeho väčšia časť zničená požiarom. Kvôli tomu musel byť znovu vystavaný do pôvodnej podoby. V strede mosta sa nachádza vodná veža s osembokým pôdorysom, ktorá je symbolom Luzernu.

Ak máte radi turistiku, možno budete mať chuť navštíviť masívny horský masív Pilatus, ktorý sa týči nad mestom. Už od nepamäti sa k nemu viažu rôzne legendy. Podľa jednej je miestom posledného odpočinku Piláta Pontského, kvôli čomu bolo navštevovanie tohto masívu v stredoveku prísne zakázané. Dnes už tento zákaz pochopiteľne neplatí.

Príjemné ubytovanie v Luzerne

Švajčiarske hotely sú známe svojou kvalitou, ich ceny sú však na európske pomery dosť vysoké. Pri hľadaní hotelov v Luzerne cez online rezervačné systémy odporúčame využiť zoradenie ubytovacích zariadení podľa ceny.

Jedným z najlacnejších hotelov je jednohviezdičkový Ibis Budget Hotel Luzern City. Nachádza sa 15 minút chôdze od hlavnej železničnej stanice, podobná vzdialenosť ho delí aj od starého mesta a Luzernského jazera. Izby sú klimatizované a jednoducho zariadené, ich súčasťou je TV a vlastná kúpeľňa. Hotel má dobré napojenie na verejnú dopravu – v blízkosti je autobusová zastávka, ktorou sa pohodlne dostanete do mesta. Na izbách je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie a raňajky sú spoplatnené. Dvojlôžková izba stojí od 96€/noc.

Pozitívne ohlasy a pomerne nízku cenu (vzhľadom na ostatné zariadenia) má dvojhviezdičková Villa Maria, nachádzajúca sa len pár desiatok metrov od jazera. Tento penzión je obklopený veľkou záhradou s terasou, centrum mesta a vlaková stanica sú v pešej dostupnosti. Izby sú jednoducho zariadené a majú spoločnú kúpeľňu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovisko. Za izbu pre tri osoby zaplatíte 130€, v cene pobytu sú raňajky.

luzern-ii-1070128-m

Objednať ubytovanie v Luzerne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Ahoj, mám naplánovanú dovolenku vo Švajčiarsku a Luzernu chcem venovať najviac času… moja otázka znie, kde sa nachádza stanica lanovky na vrch Pilatus… dá sa tam dostať autom? Ešte som čítala o rotujúcej lanovke, to bude asi táto?? A môžem sa spýtať, čítala som o ‘daľšej atrakcii, najvyššie položenej železnici niekde pod Interlaken… nemáš o nej informácie???
    ‘Dakujem za odpoved. katarína

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *