Tipy pred návštevou pobrežného mesta Pesaro

Publikované máj 22, 2014 v kategórii Taliansko

Tipy pred návštevou pobrežného mesta Pesaro

Ak si chcete počas letnej dovolenky užiť krásne pláže a zároveň obdivovať rôzne historické pamätihodnosti, ideálnou voľbou sú destinácie v Taliansku. Jednou z nich je napríklad mesto Pesaro na pobreží Jadranského mora.

Mesto je známe vďaka rybolovu, nábytkárskemu priemyslu a cestovnému ruchu. Vybrať si môžete spomedzi množstva hotelov, širokú ponuku nájdete na rezervačných systémoch. V tomto článku poradíme s vhodným výberom.

Aké pamiatky sa oplatí vidieť?

Prehliadku mesta môžete začať v centre na námestí Piazza del Popolo, kde sa často konajú rôzne slávnosti. Dominuje mu Palazzo Ducale, palác z 15. storočia. V blízkosti môžu návštevníci vidieť rodný dom a múzeum slávneho skladateľa Gioacchina Rossiniho. Ďalšou atrakciou námestia je fontána zo 17. storočia, medzi turistami je obľúbená aj miestna katedrála z 12. storočia. Je zasvätená patrónovi mesta – sv. Terenziovi.

Podmienky na kúpanie

Vďaka 5 km dlhým a širokým piesočnatým plážam má Pesaro vynikajúce podmienky na kúpanie v mori. Vďaka plynulému vstupu do mora sú vhodné aj pre menšie deti a neplavcov. O kvalite svedčí ocenenie modrou vlajkou. Občerstviť sa môžete napríklad na dlhej pobrežnej promenáde, kde sa okrem reštaurácií a barov nachádzajú aj rôzne obchodíky. Časť je vyhradená pre cyklistov, bežcov a korčuliarov.

Vynikajúce video z Pesara

Overené hotely

Ak ste si ubytovanie v Pesare ešte nevybrali, skúste si prezrieť naše tipy na spoľahlivé hotely. Prvým je štvorhviezdičkový Hotel Alexander Museum Palace. Už na prvý pohľad zaujme svojou architektúrou, hlavná výhoda je poloha priamo na pláži. Ubytovacie jednotky so zaujímavým dizajnom navrhovali rôzni umelci, v spoločenských priestoroch sú taktiež vystavené umelecké diela. Hostia majú k dispozícii bazén, sauny a posilňovne. Za zmienku stoja tri hotelové reštaurácie, ktoré sú dokonca uvedené v prestížnom sprievodcovi Michelin. V cene pobytu sú raňajky, v celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Súkromné hotelové parkovisko je spoplatnené. Súčasťou klimatizovaných izieb je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. Nezabudnite si prečítať recenzie predošlých návštevníkov kliknutím na názov hotela.

250 metrov od pláže je situovaný štvorhviezdičkový Hotel Elvezia. Hotelová reštaurácia ponúka špeciality z talianskej aj medzinárodnej kuchyne. V cene pobytu sú raňajky. Súčasťou ubytovacích jednotiek je balkón, samozrejmosťou je klimatizácia, vlastná kúpeľňa a TV. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je však spoplatnené. Aktuálne ceny ubytovania a hodnotenia predošlých hostí si zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie.

SONY DSC

Objednať ubytovanie v Pesare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *