Tipy na hotely v Karvinej

Publikované okt 6, 2013 v kategórii Česko

Tipy na hotely v Karvinej

Karviná sa nachádza na severovýchode Česka, v blízkosti hraníc s Poľskom. Priamo v meste sa nachádzajú 2 hraničné prechody. Vznikla v roku 1949 zlúčením Fryštátu a niekoľkých menších obcí.

Pomerne veľký význam mesta kedysi spôsobovala výhodná poloha, Karviná neskôr profitovala aj vďaka náleziskám čierneho uhlia. Príroda bola ku Karvinej štedrá aj na konci 19. storočia, kedy sa vďaka objaveniu liečivej jodobrómovej solanky začali stavať kúpele. V meste sa nachádza aj podnikateľská fakulta Opavskej univerzity, vďaka čomu ju môžme nazvať univerzitným mestom.

Čo sa tu oplatí vidieť?

V Karvinej môžu návštevníci vidieť niekoľko zaujímavých historických a umeleckých pamiatok. Väčšina sa nachádza v centre starého Fryštátu, ktorý je mestskou pamiatkovou zónou.

Promo video mesta Karviná

Najstaršou pamiatkou je kostol Povýšenia svätého Kríža, vybudovaný začiatkom 14. storočia. V jeho blízkosti môžete obdivovať Fryštátsky zámok. Je dostupný aj pre verejnosť, ktorá ho môže obdivovať počas sezóny od marca do októbra. Pre návštevníkov sú pripravené dve prehliadkové trasy.

Tipy na hotely v Karvinej

Karviná nepatrí medzi významné turistické destinácie, z tohto dôvodu tu nenájdete veľa hotelov a penziónov. Napriek tomu sa tu však nejaké samozrejme nachádzajú a dajú sa pohodlne rezervovať cez rezervačné systémy.

Najlepšie hodnotenia má trojhviezdičkový Hotel Sport, nachádzajúci sa v centre mesta. Vďaka výbornej polohe sú rôzne pamätihodnosti v pešej dostupnosti, spomínaný zámok je vzdialený iba 100 metrov. Hotel má dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti je autobusová zastávka a hlavná vlaková stanica. Súčasťou všetkých klimatizovaných ubytovacích jednotiek je chladnička, TV a vlastná kúpeľňa. Veľkým lákadlom pre hostí je sauna, hostia môžu využiť aj miestnu posilňovňu. K dispozícii sú taktiež rôzne masážne procedúry. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli a parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku. V cene pobytu sú raňajky. Nocľah pre tri osoby (dvaja dospelí a dieťa) stojí od 42€.

Pozitívne ohlasy má aj ďalší trojhviezdičkový hotel s názvom Hotel Darkov, nachádzajúci sa v blízkosti kúpeľov. Centrum Karvinej je od hotela vzdialené vyše 1 km. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa s toaletnými potrebami a sušičom vlasov. Hlad zaženiete v hotelovej reštaurácii, ktorá sa špecializuje na tradičné moravské jedlá. Muži v lete ocenia pivnú krčmu, počas priaznivého počasia sa griluje. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na hotelovom parkovisku. V cene pobytu sú raňajky. Dvojlôžková izba stojí od 37€/noc.

Karviná,_pomník_TGM

Objednať ubytovanie v Karvinej!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *