Vroclav

Publikované máj 10, 2013 v kategórii Poľsko

Vroclav

Vroclav (po poľsky Wrocław) sa nachádza na rieke Odra, je najväčším mestom na západe Poľska. Patrí medzi najkrajšie a najstaršie mestá v krajine.

Práve spomínaná rieka spôsobuje fakt, že Vroclav je rozdelený na 12 ostrovov, ktoré sú pospájané stovkou mostov.

Mesto založili začiatkom 10. storočia, v roku 1000 bola postavená románska katedrála. Pri svojej návšteve určite nevynechajte hlavné námestie Rynek – patrí medzi najväčšie v Európe, historickú atmosféru tu vytvárajú miestne budovy. Námestie je často dejiskom kultúrnych podujatí.

Rodiny s deťmi uvítajú možnosť navštíviť miestnu zoologickú a botanickú záhradu, alebo napríklad aquapark.

V meste sa nachádza 9 univerzít, napríklad Vroclavská univerzita a Ekonomická univerzita.

Letisko Wrocław-Strachowice sa nachádza 10 km od mesta, názov nesie po významnej poľskej osobnosti – Mikulášovi Kopernikovi. Lietajú sem napríklad Ryanair, Wizzair, Lufthansa.

Promo video o Vroclavi

Mesto ponúka veľa možností ubytovania za priaznivé ceny. Do štvorhviezdičkového Park Hotel Diament Wroclaw sa dostanete za 10 minút jazdy z letiska alebo hlavnej železničnej stanice. Staré mesto je vzdialené 6 km. Klimatizované izby sú vybavené LCD televízormi, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Zacvičiť si môžete v hotelovej posilňovni. Prevažne pozitívne hodnotenia, cena od 55€/noc (dvojlôžková izba).

Náročnejších turistov uspokojí jeden z niekoľkých miestnych päťhviezdičkových hotelov. Najlepšie hodnotený je Sofitel Wroclaw Old Town. Veľkou výhodou je poloha – len pár desiatok metrov od hlavnej nákupnej ulice. V klimatizovanej izbe nechýba vybavenie na prípravu čaju a kávy, príjemnou pozornosťou je nabíjačka na iPod. Ku všetkým hlavným pamiatkam a atrakciám sa bez problémov dostanete pešo. V hoteli nájdete wellness centrum s kvalitne vybavenou posilňovňou, taktiež vírivku a vaňu. V prípade záujmu si môžete dopriať masáž. Nevýhodou je spoplatnené pripojenie na internet na izbách, bezplatné Wi-Fi pripojenie je len v spoločných priestoroch hotela. Za noc pre 2 osoby zaplatíte 132€ (raňajky nie sú v cene).

Veľmi lacné ubytovanie vo Vroclavi poskytujú miestne hostely, nocľah pre 2 osoby stojí už od 16€. Medzi hostely s lepšími hodnoteniami patrí Absynt Hostel. Nájdete ho v centre mesta, iba 500 metrov od známeho Staromestského trhu. V jednoduchých izbách sa môžete bezplatne pripojiť na Wi-Fi, kuchynka je spoločná. Na niektorých izbách chýba klimatizácia. Hostia môžu využívať spoločnú kuchynku a televíznu miestnosť. Nevýhodou je poloha v hlučnej oblasti, hostel je obklopený klubmi, ktoré môžu návštevníkov rušiť. Za noc v dvojlôžkovej izbe zaplatíte 24€.

1415779_wroclaw

Objednať ubytovanie vo Vroclavi!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *