Florencia

Publikované máj 30, 2013 v kategórii Taliansko

Florencia

Hlavné mesto talianskeho regiónu Toskánsko. Florencia je často označovaná ako jedno z najkrajších miest na svete, patrí medzi populárne turistické destinácie.

Florencia sa zvykne uvádzať ako miesto vzniku renesancie. Väčšina turistov nevynechá návštevu miestnych múzeí, kde môže verejnosť obdivovať tvorbu svetoznámych talianskych umelcov. Bazilika svätého Kríža je miestom posledného odpočinku niektorých z nich, je tu pochovaný napríklad Michelangelo, Machiavelli, Rossini. Nádherné je hlavne historické centrum mesta, ktoré je od roku 1982 v zozname UNESCO.

Po meste sa neodporúča cestovať autom. Spomínané historické centrum je pre autá zablokované. Parkovať v meste je takmer nemožné. Môžete použiť verejnú dopravu, dostupné sú aj požičovne bicyklov. Ceny taxíkov sú vysoké.

Blízko mesta sa nachádza letisko Amerigo Vespucci, pomenované po slávnom miestnom rodákovi. V oblasti Toskánska sa nachádza ešte jedno letisko, ktoré je využívané oveľa viac – konkrétne v Pise, nesie názov Galileo Galilei (pomenované taktiež po slávnom rodákovi, Galilei bol významný fyzik a astronóm). Z letiska v Pise premávajú do Florencie pravidelne autobusy, cesta trvá okolo 70 minút.

Ubytovanie vo Florencii môže byť predražené, najmä ak sa chcete ubytovať v centre mesta (cena za noc sa vyšplhá aj na niekoľko stoviek eur). Rezervačný systém však ponúka stovky rôznych možností – ubytovacích zariadení je tu naozaj viac než dosť. Práve preto je vysoko pravdepodobné, že nájdete hotel podľa svojich predstáv za adekvátnu cenu.

Promo video o Florencii

Pomerne dobré hodnotenia má Hotel Gavinana. 1 hviezdička, malý rodinný hotel pri historickom centre. Dobré napojenie na verejnú dopravu. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Za noc v dvojlôžkovej izbe zaplatíte od 59€.

Lacné ubytovanie vo Florencii zvyknú ponúkať prevažne hostely. Jedným z najznámejších je Plus Florence, ktorý je vzdialený 10 minút chôdze od železničnej stanice. Klimatizované izby s pohodlnými posteľami a vlastnou kúpeľňou. Niektoré z nich majú aj malú kuchynku. Pre hostí je dostupná posilňovňa, turecké kúpele a sauna. Bezplatné pripojenie na internet v celom areáli. Veľkou výhodou je vyhrievaný krytý bazén, ktorý sa nachádza na streche zariadenia. Je z neho krásny výhľad na mesto. Hostia si pochvaľovali príjemný a ochotný personál. Ceny dvojlôžkovej izby začínajú na 63€/noc.

Ďalším hotelom s pomerne nízkymi cenami (vzhľadom na lokalitu) je Hotel Bavaria. Nachádza sa v budove krásneho starého palácu zo 16. storočia, veľké izby s freskami. Ochotný personál Vám na recepcii poskytne mapu a všetky dôležité informácie o meste. Florentská katedrála je vzdialená iba 200 metrov, môžete ju vidieť priamo z hotelových izieb. Izby majú vlastné kúpeľne. Za noc zaplatíte od 72€ (dvojlôžková izba s raňajkami).

Ak si chcete dopriať vyššiu kvalitu, vyskúšať môžete Together Florence Inn. 4 hviezdičky, vonkajší bazén, kvalitná posilňovňa. Wi-Fi pripojenie zdarma. Nevýhodou je poloha 4 km od historického centra, pohodlne a rýchlo sa tam však dostanete napríklad autobusom. Lístky sa dajú kúpiť aj na recepcii. V hotelovej reštaurácii Vám pripravia tradičné toskánske špeciality s kvalitnými miestnymi vínami. Najlacnejšie dvojlôžkové izby stoja od 149€/noc, v cene sú aj raňajky.

1324682_florence_italy_72

Objednať ubytovanie vo Florencii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *