„Zimné hlavné mesto Poľska“ – Zakopané

Publikované aug 28, 2013 v kategórii Poľsko

„Zimné hlavné mesto Poľska“ – Zakopané

Mesto v najjužnejšej časti Poľska pri hranici so Slovenskom. Zvykne sa označovať ako „zimné hlavné mesto Poľska“. Dôvodom je fakt, že túto oblasť ročne (hlavne počas zimy) navštívi niekoľko miliónov turistov.

Tých sem lákajú najmä hory a zimné športy, pre Poliakov je Zakopané najobľúbenejším miestom na lyžovačku. Nachádza sa tu päť lyžiarskych stredísk, kde si užijú začiatočníci aj skúsenejší. Tí si môžu trúfnuť na stredisko Kasprowy Werch, ktoré ponúka trať dlhú až 5 kilometrov.

Oblasť je vhodná aj na strávenie letnej dovolenky. Príjemné chvíle môžete stráviť pri turistike v horách, lákavá je návšteva Morského oka. Toto pleso ľadovcového pôvodu je jednou z najzaujímavejších miestnych turistických atrakcií.

Najväčší nápor turistov zaznamenáva Zakopané na konci augusta a na konci januára. Celé mesto vtedy žije atmosférou Svetového pohára v skokoch na lyžiach. Hotely zvyknú byť beznádejne plné a na pár dní sa zvykne uzatvoriť niekoľko ulíc.

Zakopané je známe aj rušným nočným životom. V centre mesta sa nachádza takmer kilometer dlhá ulica Krupówki, na ktorej to žije dňom i nocou aj pri nepriaznivom počasí. Je plná diskoték, obchodov, reštaurácii a kaviarní. Už od rána tu hrá hudba, tancuje sa a spieva.

O ubytovanie v Zakopanom núdza rozhodne nie je. Spomedzi stoviek miestnych ubytovacích zariadení si musí vybrať každý. Lacné penzióny aj prvotriedne luxusné hotely si môžete rezervovať cez rezervačný systém.

Ak sa obzeráte po lacnom ubytovaní v Zakopanom, skúste napríklad zariadenie Starzykówka. Lyžiarske stredisko je vzdialené 500 metrov, spomínaná ulica Krupówki je vo vzdialenosti 800 metrov. Izby sú jednoducho a príjemne zariadené, ich súčasťou je balkón. Kúpeľňa a kuchynka sú spoločné.  Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Nocľah v dvojlôžkovej izbe stojí iba 20€/noc.

Zakopané v lete

Výborné ohlasy hostí má Willa Pod Brzyzkiem. Najbližšie lyžiarske stredisko je vzdialené 300 metrov. Súčasťou všetkých izieb je vlastná kúpeľňa so sprchou, niektoré majú aj plne vybavenú kuchynku. Sú veľmi príjemne zariadené. Príjemný spánok zabezpečujú extra dlhé postele. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie na súkromnom parkovisku. V cene pobytu sú raňajky. Cena dvojlôžkovej izby začína už od 30€/noc.

Náročnejšiu klientelu môže uspokojiť niektorý z miestnych päťhviezdičkových hotelov. Jedným z nich je Hotel Rysy. Nachádza sa blízko centra mesta, 200 metrov od ulice Krupówki. Všetky klimatizované a odhlučnené izby sú vybavené dreveným nábytkom, ich súčasťou je vlastný balkón. Nechýba ani priestranná kúpeľňa s dažďovou sprchou. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku. V cene pobytu sú raňajky vo forme bufetových stolov, ktoré sa podávajú každé ráno v hotelovej reštaurácii. Ubytovaní hostia dostávajú zdarma vstupenky do miestneho aquaparku. Dvojlôžková izba stojí od 99€/noc.

O skúsenosti s hotelmi a apartmánmi v Zakopanom sa môžete podeliť v komentároch nižšie.

582308_wooden_bridge

Objednať ubytovanie v Zakopanom!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

 1. Dobrý večer prajem.
  Chcem vás poprosiť či by ste nám neporadili.
  Chceli by sme na budúci rok v termíne od 25.8. do 1.9.2018 isť na rodinu dovolenku do Zakopaného v Poľsku.
  Spolu nás bude 23 osôb z toho 15 dospelí a 8 deti.
  Najlepšie by nám vyhovovalo niekde v meste lebo mame aj male detičky.
  Ubytovanie by sme chceli aj s raňajkami. Neplatene parkovisko pre 6 osobne auta. A či by tam pre tých najmenších neboli aj nejaké atrakcie.
  Veľmi pekne vám ďakujem.
  Ivanová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *