Trier

Publikované júl 28, 2013 v kategórii Nemecko

Trier

Trier je známy ako najstaršie mesto v Nemecku, údajne bol založený v roku 16 pred Kristom. Pôvodný názov mesta bol Augusta Treverorum. Založili ho Rimania, po ktorých tu zostali mnohé pamiatky. Sú zapísané v zozname UNESCO.

Krásy Trieru však utrpeli počas 2. svetovej vojny, kedy bolo mesto bombardované americkými bombardérmi.

Mesto sa nachádza v západnej časti krajiny na rieke Mosela, od hranice s Luxemburskom je vzdialené 15 km. V jeho hlavnom meste Luxemburg sa nachádza najbližšie letisko, ktoré je od Trieru vzdialené približne 40 minút jazdy autom. Najbližšie nemecké letisko je vo Frankfurte.

Pri návšteve mesta si môžete vybrať z niekoľkých desiatok ubytovacích zariadení, ktoré je možné rezervovať cez rezervačný systém.

Takto to vyzerá v Trieri

Pozitívne hodnotenia a výhodné ceny má trojhviezdičkový Berghotel Kockelsberg. Nachádza sa v severnej časti mesta, centrum je vzdialené 4 km. Jeho historická budova je obklopená lesmi, izby ponúkajú krásny výhľad na okolitú prírodu. Izby sú pohodlné a dobre zariadené. Hotelová reštaurácia podáva regionálne aj medzinárodné špeciality, každé ráno sú k dispozícii raňajky vo forme bufetových stolov (spoplatnené). Wi-Fi je zdarma vo verejných priestoroch, na izbách za príplatok. Auto môžete zaparkovať na bezplatnom hotelovom parkovisku. Nocľah v dvojlôžkovej izbe stojí od 69€.

5 minút chôdze od centra mesta sa nachádza trojhviezdičkový Astoria Hotel. Poloha je veľmi výhodná, množstvo pamiatok je v pešej dostupnosti. Prevádzkuje ho veľmi ochotná a priateľská manželská dvojica. Nachádza sa v historickej budove postavenej v 19. storočí. Izby sú vybavené moderným nábytkom, v celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Parkovanie je spoplatnené. Pozitívne ohlasy hostí. Nocľah stojí od 88€/noc.

Máte skúsenosti s hotelmi v Trieri? Neváhajte ich zverejniť v komentároch pod článkom.

891808_castle_trier

Objednať ubytovanie v Trieri!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *