Trapani

Publikované jún 15, 2013 v kategórii Taliansko

Trapani

Mesto na západnom pobreží Sicílie. Poloha pri Stredozemnom mori je ideálna pre rybolov (nachádza sa tu dôležitý rybársky prístav) a lákavá pre dovolenkárov.

V Trapani si okrem skvelej atmosféry a prímorského prostredia môžete vychutnať aj návštevu množstva pamiatok. Oplatí sa vidieť najmä historické staré mesto.

Letisko Vincenzo Florio Trapani-Birgi sa nachádza 15 km od mesta. Využíva ho najmä nízkonákladovka Ryanair. Ak teda budete hľadať lacné letenky do Trapani, zamerajte sa na lety Ryanairu.

Okrem leteniek však budete potrebovať aj ubytovanie. Rezervačný systém ponúka niekoľko desiatok ubytovacích zariadení v Trapani dostupných pre okamžitú a jednoduchú rezerváciu.

Takto to vyzerá v Trapani

Medzi turistami je veľmi populárne zariadenie Porta delle Botteghelle. Vynikajúce hodnotenia, poloha v historickom centre mesta. Prístav je vzdialený 5 minút chôdze, pláž je vo vzdialenosti len niekoľko desiatok metrov. Budova je síce z 19. storočia, izby sú však moderné a pôsobia veľmi príjemne. Nechýba klimatizácia a vlastná kúpeľňa. Niektoré izby majú výhľad na more. Raňajky sú v cene pobytu, pripojenie na Wi-Fi je bezplatné. Dvojlôžková izba stojí od 80€/noc.

Lacnejšie ubytovanie ponúkajú tzv. B&B zariadenia. Jedným z nich je napríklad Casa Trapanese. Poloha v arabskej štvrti v historickom centre mesta. Klimatizované izby, bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Noc pre dvoch od 55€. Casa Trapanese však nemá príliš dobré hodnotenia od zákazníkov – sťažovali sa napríklad na špinavé zariadenie.

Hostia bývajú s pobytom spokojní väčšinou vtedy, ak si vyberú overený hotel s pozitívnymi hodnoteniami. Čím lepšie recenzie, tým väčšia pravdepodobnosť spokojnosti. Výborné hodnotenia má Palazzo Serraino v centre mesta. Menší rodinný hotel sídliaci v historickej budove, 15 minút chôdze od prístavu. Klimatizované izby majú bezplatné Wi-Fi pripojenie. Za nocľah pre dve osoby zaplatíte od 70€.

Ubytovanie v Trapani si radšej rezervujte dostatočne vopred. Najmä počas letnej sezóny sa môže veľmi ľahko stať, že do mesta zavíta väčšie množstvo turistov než obvykle a hotely sa vypredajú. Počas leta taktiež rátajte s vyššími cenami, než mimo sezóny.

Máte skúsenosti s hotelmi v Trapani? Vaše skúsenosti môžete napísať do komentárov pod článkom.

645610_trapani

Objednať ubytovanie v Trapani!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

2 Komentáre

  1. hladam kontakt na lacne ubytovanie v sukromi v trapani, idealne apartmany dakujem

  2. hladam lacne ubytovanie blizko železničnej stanici v Trapani

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *