Temešvár

Publikované júl 1, 2013 v kategórii Rumunsko

Temešvár

Jedno z najväčších miest Rumunska. Temešvár sa nachádza na západe krajiny, je oblastným ekonomickým a kultúrnym centrom.

Medzinárodné letisko Traian Vuia sa nachádza 12 km od centra mesta, je druhým najväčším letiskom v Rumunsku. Využívajú ho aj nízkonákladové spoločnosti, ako napríklad Wizz Air.

Medzi najvýznamnejšie miestne pamiatky patrí Katedrála svätého Juraja a Katedrálny chrám Troch hierarchov.

Temešvár síce nepatrí medzi klasické turistické destinácie, v prípade potreby ubytovania je tu však k dispozícii viac ako stovka ubytovacích zariadení, ktoré si môžete pohodlne rezervovať cez rezervačné systémy.

Medzi najznámejšie hotely v Temešvári patrí Hotel Timisoara. 4 hviezdičky, pozitívne recenzie, poloha v historickom centre mesta. Izby sú veľké a elegantne zariadené. Bezplatné Wi-Fi pripojenie, spoplatnené strážené parkovisko. Anglické raňajky sú v cene pobytu. Obedy a večere si môžete vychutnať v hotelovej reštaurácii Belvedere. Za noc zaplatíte od 70€.

Krásne (a zároveň krátke) video z Temešváru

Kvalitné a lacné ubytovanie v Temešvári ponúka Hotel Central. Má síce len 2 hviezdičky, hodnotenia zákazníkov sú však veľmi pozitívne. Poloha je veľmi výhodná, hotel nájdete priamo v centre mesta. Izby sú klimatizované a vybavené moderným nábytkom. V reštaurácii si môžete vychutnať tradičné rumunské pokrmy. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Raňajky sú v cene pobytu. Noc v dvojlôžkovej izbe stojí od 40€.

Cenovo dostupný je aj Euro Hotel. 3 hviezdičky, poloha 2 km od centra mesta. Príjemne zariadené izby s bezplatným pripojením na internet. Raňajky v cene. Noc pre dvoch už od 34€.

Ak máte skúsenosti s ubytovaním v Temešvári, neváhajte ich napísať do komentárov pod článkom.

345145_timisoara_4

Objednať ubytovanie v Temešvári!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *