Štetín

Publikované máj 16, 2013 v kategórii Poľsko

Štetín

Prístavné mesto v severozápadnom Poľsku. Štetín (po poľsky Szczecin) sa rozkladá sa nad ústím rieky Odry. Patrí medzi najväčšie mestá v krajine.

Centrum mesta bolo síce počas druhej svetovej vojny zničené, napriek tomu v ňom môžete ešte stále nájsť dosť krásnych architektonických pamiatok.

Mesto obklopujú lesy a vodné plochy, obľúbeným rekreačným strediskom je napríklad jazero Dabie, ktoré patrí medzi najväčšie v Poľsku.

Okrem významného prístavu sa tu nachádza letisko Szczecin-Goleniów (45 km od mesta). Momentálne ho využívajú najmä nízkonákladové spoločnosti – LOT Polish Airlines, Ryanair, Wizz Air, Norwegian Air Shuttle.

Promo video o Štetíne

Lacné ubytovanie v Štetíne poskytuje napríklad Hotel Focus. 3 hviezdičky, veľmi dobré hodnotenia od návštevníkov. Poloha v centre mesta. Staré mesto a Národné Múzeum v Štetíne sú vzdialené iba niekoľko stoviek metrov. Moderné izby s dreveným nábytkom ponúkajú krásny výhľad na rieku Odra. Na každej je vlastná kúpeľňa so sprchou a sušičom vlasov. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Každé ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov, počas dňa si môžete v reštaurácii vychutnať tradičné poľské, ale aj medzinárodné špeciality. Hoteloví hostia môžu navštíviť posilňovňu a saunu. Spoplatnené parkovisko. Za noc zaplatíte už od 49€/noc (izba pre dvoch).

Výhodnú polohu má aj Campanile Hotel Szczecin. Hlavná železničná stanica je vo vzdialenosti 700 metrov. Hotel je medzi návštevníkmi obľúbený, ponúka dvojhviezdičkové ubytovanie za výhodnú cenu. Súčasťou izieb je klimatizácia, kúpeľňa s vaňou a bezplatné Wi-Fi. Za noc zaplatíte od 40€.

Hotel Atrium sa nachádza taktiež v centre mesta. 4 hviezdičky, priestranné izby. Historická budova ukrýva krásny interiér. Súčasťou izieb je samozrejme kúpeľňa, bezplatné Wi-Fi, sedačka, TV. V blízkosti sú obchody, kaviarne, múzeá. Staré mesto je vzdialené 2 km. Relax ponúka hotelová sauna. V blízkosti je bezplatné parkovisko. Cena dvojlôžkovej izby už od 63€.

725919_oldtown_street

Objednať ubytovanie v Štetíne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *