Tipy na kúpanie a ubytovanie v Splitskej

Publikované jún 18, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy na kúpanie a ubytovanie v Splitskej

Len 4 km od známeho Supetaru na severnom pobreží chorvátskeho ostrova Brač sa nachádza malá prístavná obec Splitska. Jej názov je odvodený od mesta Split, ktoré leží na protiľahlej pevnine a môžete sa sem preplaviť loďou.

Väčšiu časť roka pôsobí opustene. V letných mesiacoch sa rozvíja ako pokojné letovisko cestovného ruchu, obľubujú ju napríklad rodiny s menšími deťmi. Na konci článku ponúkame tipy na overené apartmány.

Pamiatky a atrakcie

Význam obce spočíval už od nepamäti najmä v jej prístave. V okolitých oblastiach sa zvykol ťažiť kameň (napr. vo vnútrozemskej obci Škrip), ktorý sa odtiaľto následne prevážal na pevninu. Využil sa napríklad na stavbu Diokleciánovho paláca v Splite. Za rímskych čias bola Splitska rušnou obcou s množstvom obyvateľov, spomienkou na túto dobu sú pozostatky starých budov.

Najvýznamnejšou pamiatkou je opevnený renesančný zámok rodu Cerinić, postavený v 16. storočí na ochranu pred nájazdmi Turkov. Pozostáva z troch prepojených budov a vysokej obrannej veže. Interiér ukrýva niekoľko cenných obrazov, považuje sa za najviac vydarený opevnený komplex na ostrove.

Miestne zátoky

Najznámejšia pláž ostrova s názvom Zlatni rat je od Splitskej vzdialená zhruba 35 km. Za príjemným kúpaním a v pokojných zátokách však ďaleko cestovať nemusíte. Pekná pláž z okrúhlych kamienkov sa nachádza v zátoke Zastup. Pobrežie je čiastočne skalnaté a siaha k nemu okolitý borovicový les.

Zábery z auta

Príjemné chvíle sa dajú stráviť aj v okolitých zátokách. Západným smerom na ceste do Supetaru je napríklad pláž v zátoke Babin laz. V Supetare dokonca nájdete aj pláže, ktoré boli vyznamenané modrou vlajkou.

Spoľahlivé ubytovanie

Pozitívne ohlasy má trojhviezdičková Villa Misura, v ktorej si môžete vybrať medzi ubytovaním v klasických izbách a ubytovaním v apartmánoch. Je situovaná pri mori, len 200 metrov od pláže. Centrum Splitskej je vzdialené 800 metrov. Raňajky sú v cene pobytu, k dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a majú balkón s výhľadom na more, povinnou výbavou je aj chladnička, TV a kúpeľňa. Štúdiá a apartmány majú aj vlastnú kuchynku. Aktuálne ceny ubytovania (veľmi výhodné) a možnosti rezervácie si môžete zobraziť po kliknutí na názov zariadenia.

Ďalšou možnosťou môžu byť trojhviezdičkové Apartments Brač. V blízkom okolí sú pláže (150 metrov), trh, reštaurácia, bar a tenisové kurty. V pešej dostupnosti je aj autobusová zastávka, z ktorej sa môžete dopraviť do ostatných častí ostrova. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ubytovaní hostia majú k dispozícii aj súkromné parkovisko. Klimatizované apartmány sú dobre vybavené, majú jednu alebo dve spálne. Z terasy si môžete užiť výhľad na more (alebo záhradu). Ich súčasťou je plne vybavená kuchynka, TV, žehliace potreby a kúpeľňa. Skúsenosti predošlých návštevníkov a aktuálne možnosti rezervácie zobrazíte kliknutím na názov apartmánov.

splitska-by-night---color-882390-m

Objednať ubytovanie v Splitskej!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *