Lyžovačka na ľadovcoch v Söldene

Publikované sep 20, 2013 v kategórii Rakúsko

Lyžovačka na ľadovcoch v Söldene

Rakúsky Sölden sa nachádza v západnej časti krajiny. Táto obec má iba niekoľko tisíc obyvateľov, napriek tomu má obrovský význam. Hlavným dôvodom sú vynikajúce podmienky pre lyžovanie a zimné športy.

Lyžiarske stredisko v Söldene patrí medzi najznámejšie a najkvalitnejšie strediská v celej krajine. Svedčí o tom aj fakt, že sa tu pravidelne konajú súťaže svetového pohára v lyžovaní.Miestne zjazdovky (dlhé dokopy až 147 km) majú väčšinou strednú obtiažnosť, nachádzajú sa tu však aj trate pre menej skúsených lyžiarov.

Lyžovačka po ľadovcoch

Lákadlom pre lyžiarov aj snowboardistov sú miestne vrcholy v nadmorskej výške vyše 3000 metrov, je možné vychutnať si aj jazdu po ľadovcoch Rettenbach a Tiefenbachgletscher. Dopravu medzi nimi veľmi uľahčujú lanovky. Celý komplex je pospájaný modernými lanovkami a vlekmi. Vďaka vysokej nadmorskej výške je tu sneh takmer celý rok.

Najobľúbenejšou lyžiarskou oblasťou je Onergurgl a Hochgurgl. Pokojné lyžovanie si môžete užiť v dedinke Vent.

Ak Vás lyžovačka dostatočne neunaví, o večerný program sa obávať nemusíte. Sölden je známy rušným nočným životom, zábavu ponúka množstvo rôznych barov a diskoték. Raz týždenne je v stredisku možné vyskúšať nočné lyžovanie.

V Söldene a ďalších obciach pri lyžiarskom stredisku o ubytovanie rozhodne nie je núdza, nocľah ponúkajú stovky rôznych ubytovacích zariadení. V ponuke nájdete lacné penzióny a apartmány, ale aj prvotriedne hotely. Všetky typy ubytovania sa dajú rezervovať prostredníctvom rezervačného systému.

Kde sa ubytovať?

Na okraji mesta sa nachádza zariadenie Regina’s Residenz. Tieto cenovo výhodné apartmány sú vzdialené 1 km od centra mesta. Súčasťou každého z nich je balkón, kuchyňa a kúpeľňa. Nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet, hostia však môžu využívať súkromné parkovisko zdarma. Ďalším lákadlom je rozsiahle wellness centrum, v ktorom nechýba krytý bazén a posilňovňa. Pozitívne recenzie hostí. Apartmán pre dvoch sa dá rezervovať už od 40€.

Takto sa lyžuje v Söldene

Výborné hodnotenia od hostí a skvelú polohu má štvorhviezdičkový Hotel Castello. Obklopuje ho krásna príroda, stanica lanovky Gaislachkogel je vo vzdialenosti 100 metrov. Centrum Söldenu je v pešej dostupnosti. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa, niektoré majú aj balkón alebo terasu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú v cene pobytu. V hotelovej reštaurácii sa podávajú miestne aj medzinárodné špeciality. Hostia majú k dispozícii saunu s bazénom, telocvičňu a kozmetický salón. Cena dvojlôžkovej izby začína od 122€/noc.

Tip na záver

Ak ste sa už niekedy ubytovali v okolí Söldenu, neváhajte sa o svoje skúsenosti podeliť v komentároch nižšie. Pokiaľ sa sem chystáte, odporúčame uskutočniť rezerváciu pobytu dostatočne vopred. Počas hlavnej sezóny môžu byť miestne ubytovacie zariadenia (hlavne tie lepšie) beznádejne vypredané.

images

Objednať ubytovanie v Söldene!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *