Hotelové mestečko Solaris neďaleko Šibeniku

Publikované jún 21, 2014 v kategórii Chorvátsko

Hotelové mestečko Solaris neďaleko Šibeniku

Hotelové mestečko Solaris leží v blízkosti známeho Šibeniku, rozkladá sa na malom polostrove. Vybudovalo sa okolo roku 1960, po vojne koncom 20. storočia bolo prestavané a modernizované.

Momentálne patrí k najlepšie vybaveným destináciám v oblasti Dalmácie. V komplexe nájdete hŕstku hotelov, apartmány, kemp, aquapark, jachtársky prístav, wellness centrum, rehabilitačné a liečebné stredisko.

Atrakcie a pláže

Solaris má vynikajúce podmienky na kúpanie a vodné športy. Pýchou letoviska je pláž Bijela plaža. Je dlhá až 4 km, tiahne sa pozdĺž celého komplexu. Tvoria ju drobné okrúhle kamienky, okolitý borovicový les siaha až k brehu. Opaľovať sa môžete aj na vybetónovaných mólach. Vďaka svojej čistote a vybavenosti je ocenená modrou vlajkou, často sa umiestňuje v rôznych rebríčkoch najlepších pláží Jadranu na popredných priečkach. Za ďalšími plážami sa môžete vybrať do blízkeho i širšieho okolia (napríklad do Šibeniku).

Video z rezortu

Úroveň komplexu sa každým rokom zvyšuje, pravidelne sa pribúdajú nové atrakcie a pribúda vegetácia. V roku 2013 sa tu otvoril prvý aquapark na chorvátskom pobreží. Nachádza sa medzi hotelmi Andrija a Jakov. Dospelí platia za vstup 13€, detský lístok stojí približne 9€. Viac informácii je na oficiálnom webe.

Kde sa oplatí ubytovať?

Ak hľadáte cenovo výhodné ubytovanie v Solarise, najlepšou možnosťou sú mobilné domčeky v kempoch. Dobré hodnotenia má napríklad trojhviezdičkové zariadenie Adriatic Kamp Mobile Homes Solaris. Atrakcie komplexu sú v pešej dostupnosti, predošlí návštevníci si pochvaľujú aj priateľský personál a moderné vybavenie ubytovacích jednotiek. Všetky recenzie si môžete zobraziť kliknutím na názov kempu. Klimatizované mobilné domy majú vlastnú kúpeľňu a kompletne vybavenú kuchynku. Súčasťou je aj TV s plochou obrazovkou a umývačka riadu. K dispozícii je bezplatné parkovisko, nevýhodou je však spoplatnené Wi-Fi pripojenie na internet.

Príjemnú polohu pri pláži (100 metrov) a uprostred borovicového lesa majú štvorhviezdičkové Solaris Camping Mobile Homes. Bezplatné parkovanie, Wi-Fi je však taktiež spoplatnené. Počas letnej sezóny je k dispozícii vonkajší bazén. Mobilné domčeky sú klimatizované a majú moderný vzhľad. Samozrejmosťou je kuchynka s posedením, kúpeľňa so sprchovým kútom a TV s plochou obrazovkou. Aktuálne ceny ubytovania a fotky kempu si neváhajte prezrieť po kliknutí na predošlý odkaz.

mobilheim-sibenik-camping-solaris-3933-07

Objednať ubytovanie v Solarise!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *