Skradin – krásy Národného parku Krka

Publikované máj 21, 2014 v kategórii Chorvátsko

Skradin – krásy Národného parku Krka

Chorvátsky Skradin je od známejšieho letoviska Šibenik vzdialený približne 16 km. Je prístavným mestečkom (preteká ním rieka Krka) a vyhľadávanou destináciou.

Dôvodom záujmu turistov sú prírodné krásy, ktoré táto oblasť ponúka. Ubytovanie v Skradine poskytujú prevažne domáci obyvatelia, ktorí prenajímajú svoje domčeky a apartmány. V tomto článku nájdete tipy na spoľahlivé zariadenia.

Pastva pre oči v národnom parku

Najväčším lákadlom pre návštevníkov je nepochybne rozsiahly Národný park Krka. Obdivovať tu môžu sedem kvapľových vodopádov, z ktorých najväčšiu pozornosť púta Skradinský buk (najväčšia travertínová bariéra v Európe) a Rošský vodopád. Okrem toho tu stoja aj dva kláštory – kláštor Krka a františkánsky kláštor s významnou zbierkou kníh a umeleckých predmetov. Na severnom konci parku sú stredoveké pevnosti zo 14. storočia, volajú sa Trošenj a Nečven. K vstupu do parku sa dostanete loďou z prístavu v Skradine, plavba je v cene vstupenky.

Krátke video zo Skradinu

Podmienky na kúpanie

K dovolenke v Chorvátsku patrí neodmysliteľne aj kúpanie v Jadranskom mori. Veľmi dobré podmienky na kúpanie sú však aj na rieke Krka. Na niektorých miestach je dokonca povolené kúpať sa priamo pod vodopádmi. Najbližšia pláž je v mieste stretu rieky a mora.

Výhodné ubytovanie

Predošlí hostia majú veľmi dobré skúsenosti s trojhviezdičkovým zariadením Guest Accomodation Žura. Vo svojich recenziách spomínajú príjemnú rodinnú atmosféru, bohaté raňajky a čistotu ubytovacích jednotiek. Poloha 200 metrov od pláže a 150 metrov od vstupu do parku. V bezprostrednej blízkosti je obchod s potravinami. Všetky ubytovacie jednotky (izby, štúdiá, apartmány) sú klimatizované, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa. Štúdiá a apartmány majú aj vlastnú kuchynku s jedálňou. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie, ubytovať sa môžete aj so psíkom alebo iným domácim zvieratkom (bez poplatku). Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť kliknutím na názov zariadenia.

Cenovo výhodné je ubytovanie v trojhviezdičkovej Vila Marija. Hostia si pochvaľujú čistotu zariadenia a prístup personálu. Poloha v starom meste, blízko vstupu do národného parku. Všetky izby sú klimatizované a útulne zariadené. Samozrejmou súčasťou je balkón, TV a kúpeľňa s vaňou. Wi-Fi pripojenie a parkovanie sú dostupné bezplatne. Recenzie predošlých návštevníkov a ceny ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie (názov zariadenia).

river-krka-3-851279-m

Objednať ubytovanie v Skradine!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *