Obľúbená dovolenková destinácia Šibenik

Publikované aug 20, 2013 v kategórii Chorvátsko

Obľúbená dovolenková destinácia Šibenik

Obľúbená turistická destinácia Šibenik sa nachádza v juhovýchodnej časti Chorvátska. Vhodné miesto na letnú dovolenku. Turisti sem prúdia prevažne kvôli prímorskej polohe, nachádzajú sa tu však aj významné pamiatky.

Katedrála sv. Jakuba je pýchou mesta, v roku 2000 sa dostala dokonca do zoznamu UNESCO. Práce na jej stavbe sa začali už v roku 1431, dokončená bola až v roku 1535. Túto náboženskú stavbu v goticko-renesančnom štýle môžete obdivovať v historickom centre mesta. V roku 1991 bola počas vojny v Chorvátsku poškodená a následne nákladne reštaurovaná.

Tip na výlet – pár kilometrov od mesta sa nachádza národný park Krka. Obdivovať tu môžete krásne vodopády, pod ktorými sa dá aj kúpať.

Mesto ponúka svojim návštevníkom bohužiaľ iba niekoľko možností kúpania pri mori. Od roku 2012 má mestskú pláž Banj, ktorá sa nachádza v štvrti Crnica. V roku 2013 získala táto pláž modrú vlajku za mimoriadne čistú vodu a prostredie. Ďalšou obľúbenou plážou je Bijela plaža v blízkom Solarise, ktorá sa taktiež môže pochváliť modrou vlajkou.

Šibenik je dopravným uzlom, výhodou je blízkosť k mestu Split. Nachádza sa tu aj najbližšie medzinárodné letisko. Letisko Split je od Šibeniku vzdialené približne 50 km. Najviac sa využíva počas letnej sezóny, prevažne nízkonákladovými aerolíniami.

Možnosti ubytovania v Šibeniku sú veľmi široké, v oblasti sa nachádzajú stovky ubytovacích zariadení. Tie si môžete zarezervovať rýchlo a pohodlne cez rezervačný systém. Počas leta je o miestne zariadenia veľký záujem, odporúča sa uskutočniť rezerváciu radšej v predstihu.

Trojhviezdičkové zariadenie Apartments Siesta sa nachádza na predmestí. Hostia vo svojich pozitívnych recenziách spomínajú hlavne výborný prístup majiteľov a príjemnú atmosféru. Staré mesto je vzdialené 3 km, v podobnej vzdialenosti je aj mestká pláž. Klimatizované apartmány sú vybavené kuchynkou a kúpeľňou, súčasťou je aj balkón či terasa. Tie majú výhľad do záhrady, v ktorej je možné grilovať. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Apartmán pre troch stojí už od 50€, za apartmán pre päť osôb zaplatíte 80€.

Krátke video so zábermi z mesta

Len 150 metrov od spomínanej katedrály sa nachádza trojhviezdičkové zariadenie City Apartments. Vďaka výbornej polohe v historickom centre mesta je aj mnoho ďalších miestnych pamiatok a turistických atrakcií v pešej dostupnosti. Oproti apartmánom sa nachádza napríklad palác z 18. storočia, ktorý kedysi slúžil ako sídlo veľvyslanectva. More je vzdialené iba 100 metrov. Zariadenie sa môže pochváliť výbornými hodnoteniami od návštevníkov. Klimatizované a odhlučnené izby sú veľmi dobre vybavené, súčasťou je kuchynka a kúpeľňa. Nechýba ani terasa, niektoré ubytovacie jednotky majú výhľad na more. Apartmán pre dve osoby stojí od 55€/noc. Ak potrebujete ubytovanie pre štyroch, zaplatíte 90€/noc.

Máte skúsenosti s apartmánmi a hotelmi v Šibeniku? Neváhajte sa o ne podeliť v komentároch nižšie.

743989_saint_jacobs_cathedral_in_sibenik_croatia

Objednať ubytovanie v Šibeniku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *