Semmering

Publikované jún 18, 2013 v kategórii Rakúsko

Semmering

Semmering môže na prvý pohľad pôsobiť ako bezvýznamná malá obec s niekoľkými stovkami obyvateľov. Jej význam sa však dramaticky mení najmä počas zimnej sezóny, kedy smerujú húfy lyžiarov do miestnych populárnych stredísk – Stuhleck a Hirschenkogel.

Semmering sa nachádza v spolkovej krajine Dolné Rakúsko v okrese Neunkirchen, približne 100 km od Viedne.

Najmä vďaka vynikajúcej polohe to tu býva počas zimy naozaj preplnené. Spomínané lyžiarske strediská majú však dostatočne dlhé zjazdovky, kde sa aj veľké množstvo lyžiarov ľahko stratí.

Na nižšom vrcholku je Hirschenkogel, nad ním sa týči Stuhleck. Nie sú medzi sebou prepojené, obe strediská sú vhodné pre začiatočníkov aj skúsenejších lyžiarov.

Osobne som počas jedného zimného víkendu navštívil Stuhleck. Viac sa však oplatí lyžovačka počas pracovného týždňa, kedy je tu podstatne menej ľudí. Veľmi dlho som čakal vo fronte na zakúpenie skipasu, tomu sa však už dá elegantne vyhnúť. Stačí si ho zakúpiť cez internet a pri vstupe využiť bezdotykový vstupný systém Freemotion.

Takto sa lyžuje na Stuhlecku

Dôležitejšia je však rezervácia ubytovania. Ak tu plánujete prespať, budete ho potrebovať. Hotel (alebo penzión) si môžete „booknuť“ prostredníctvom rezervačného systému, ktorý má vo svojej ponuke aj ubytovacie zariadenia v Semmeringu.

Veľmi dobré hodnotenia dostáva od svojich hostí napríklad Hotel Sonnwendhof. 3 hviezdičky, poloha na úpätí pohoria Hirschenkogel. Nachádza sa priamo na svahu, stanica lanovky Zauberberg je vzdialená len pár metrov od vstupu do hotela. Izby sú vybavené kvalitným dreveným nábytkom, samozrejmou súčasťou je vlastná kúpeľňa. Hoteloví hostia si môžu užiť relax v saune, prípadne navštíviť solárium. Pokiaľ Vás lyžovanie príliš neláka, môžete využiť nádherné miestne prostredie napríklad na turistiku. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Raňajky sú v cene pobytu. Za noc zaplatíte od 89€ (dvojlôžková izba).

Ak uprednostníte ubytovanie pri Stuhlecku, odporúčame Landhotel Onkel Fritz. Od spomínaného strediska je tento trojhviezdičkový hotel vzdialený 800 metrov. Centrum mesta Spital je vzdialené 3 minúty chôdze. Hotel sa môže pochváliť pozitívnymi hodnoteniami, hostia chvália okrem iného aj vynikajúci prístup majiteľa. Izby pôsobia veľmi príjemne, ich súčasťou je kúpeľňa so sušičom vlasov. V hotelovej reštaurácii si môžete pochutnať na tradičných rakúskych špecialitách z miestnych surovín. V cene pobytu sú pestré a chutné raňajky. Počas leta si môžete bezplatne požičať bicykel, v zime zase využiť úschovňu lyží. Pre hostí je dostupná posilňovňa a sauna. Bezplatné parkovanie aj pripojenie na internet. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 80€/noc.

Nezabudnite si rezervovať pobyt v dostatočnom predstihu. Hlavne počas zimnej sezóny musíte rátať s vyššími cenami a vysokou obsadenosťou miestnych zariadení.

Máte skúsenosti s hotelmi v Semmeringu a okolí? Neváhajte ich zverejniť v komentároch pod článkom.

1016020_Breitenstein_Semmering

Objednať ubytovanie v Semmeringu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *