Salzburg

Publikované júl 9, 2013 v kategórii Rakúsko

Salzburg

Hlavné mesto rakúskej spolkovej krajiny Salzbursko. Nachádza sa v severnej časti krajiny pri hraniciach s Nemeckom. Salzburgom preteká rieka Salzach, obklopujú ho Salzburské Alpy. Mesto je dopravnou križovatkou, kultúrnym a vzdelávacím centrom.

Turisti môžu v Salzburgu obdivovať významné pamiatky, ktoré pochádzajú najmä zo 17. a 18. storočia. Obzvlášť výnimočné je historické centrum mesta, ktoré je od roku 1996 súčasťou zoznamu UNESCO.

Letisko Salzburg je druhé najväčšie v krajine, od centra mesta je vzdialené približne 3 km. Využívajú ho aj niektoré nízkonákladové spoločnosti.

Najznámejší miestny rodák je Wolfgang Amadeus Mozart, po ktorom je pomenované aj letisko. Turisti si s obľubou kupujú chutný suvenír Mozartkugeln (Mozartové gule), ktorého receptúra je prísne strážená.

Príjemné video o Salzburgu

Ak sa chcete v meste zdržať, s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať ubytovanie. To si môžete pohodlne rezervovať cez rezervačný systém, ktorý má v ponuke stovky miestnych ubytovacích zariadení.

Veľmi známy je Altstadt Hotel Hofwirt Salzburg, ktorého budova bola postavená v roku 1878. 3 hviezdičky, poloha v centre mesta pri pešej zóne Linzergasse. Vďaka tomu je množstvo turistických atrakcií v pešej dostupnosti. Súčasťou tradičných izieb je vlastná kúpeľňa, v celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. V cene pobytu sú bufetové raňajky v rakúskom štýle. Parkovanie je spoplatnené (12€/deň). Ceny dvojlôžkových izieb zvyčajne začínajú od 90€/noc.

Pomerne lacné ubytovanie v Salzburgu poskytuje Villa Trapp, nachádzajúca sa v blízkosti centra mesta. Poloha je veľmi výhodná, zariadenie obklopuje najväčší súkromný mestský park. V medzivojnovom období slúžila Villa Trapp ako sídlo slávnej rodiny Von Trapp. Pre verejnosť bola otvorená v roku 2008. Dnes si môžu hostia užiť pobyt v izbách, kde pôvodne spomínaná rodina žila. Pripojenie na internet je spoplatnené, hostia majú k dispozícii parkovisko zdarma. Nocľah pre dvoch stojí od 65€.

Svoje skúsenosti s hotelmi v Salzburgu neváhajte zverejniť v komentároch nižšie.

1284264_salzburg_towers

Objednať ubytovanie v Salzburgu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *