Rovinj

Publikované júl 14, 2013 v kategórii Chorvátsko

Rovinj

Prístavné mestečko v západnej časti chorvátskeho polostrova Istria. Rovinj je obmývaný Benátskym zálivom, časť obyvateľstva tvoria Taliani. V blízkosti sa nachádza 22 menších ostrovov.

Počas leta sem prúdia húfy dovolenkárov. Dôvodom je práve spomínaná prímorská poloha a príjemná stredomorská klíma. Pozoruhodné je historické centrum mesta, ktoré by ste pri svojej návšteve rozhodne nemali vynechať.

Najbližšie letisko sa nachádza v Pule, ktorá je hlavným mestom Istrijského polostrova. Využívajú ho zväčša menšie európske aerolínie na sezónne lety. Rovinj je od letiska vzdialený necelých 50 km.

Miestni obyvatelia žijú hlavne z cestovného ruchu a poľnohospodárstva. V oblasti sa pestuje vinič, rastú tu bujné subtropické rastliny. Mesto je známe aj spracovaním tabaku.

Hojne sa tu vyskytuje výnimočná delikatesa, ktorá sa nazýva aj „jedlý diamant“. Ide o hľuzovku, ktorá v oblasti rastie po celý rok.

Pri ceste za pamiatkami sa oplatí vyšliapať na vrch Grisie, kde sa nachádza Kostol svätej Eufémie. Eufémia je ochrankyňou mesta a hlavnou postavou mestských príbehov.

Mieste pláže sú tvorené kamienkami, skalami a miestami aj pieskom. Nachádza sa tu niekoľko pláží, ktoré boli ocenené modrou vlajkou. Tá sa udeľuje plážam, ktoré majú mimoriadne čisté prostredie. Nazývajú sa Villas Rubin, Amarin, Polari, Veštar a Crveni otok.

O ubytovanie v Rovinji skutočne nie je núdza, nachádzajú sa tu stovky rôznych ubytovacích zariadení. Pokiaľ sa teda rozhodnete cestovať bez cestovnej kancelárie, ubytovanie si môžete jednoducho a rýchlo rezervovať cez rezervačné systémy.

Propagačné video mesta Rovinj

Na okraji mesta sa nachádza Apartments Marica. Tieto trojhviezdičkové apartmány majú pozitívne hodnotenia od hostí, pochvaľujú si najmä vynikajúci prístup majiteľa. Najbližšia pláž Cuvi je vzdialená 5 minút chôdze, v podobnej pešej dostupnosti je aj botanická záhrada Punta Corrente. Všetky apartmány a izby majú výhľad na more, prípadne do záhrady. Súčasťou je vlastná kúpeľňa s vaňou. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Nocľah pre dvoch stojí od 72€/noc.

Villa Dobravac má dlhú tradíciu, táto trojhviezdičková vila je spravovaná farmárskou rodinou už niekoľko desaťročí. Pláž aj centrum mesta sú v pešej dostupnosti, vzdialené sú len pár stoviek metrov. Klimatizované izby ponúkajú svojim hosťom výhľad na more. V cene pobytu sú raňajky vo forme bufetových stolov, tvoria ich hlavne čerstvé miestne potraviny. Podľa hodnotení hostí sú veľmi chutné. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Cena dvojlôžkovej izby sa pohybuje od 132€/noc.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v Rovinji, neváhajte do komentárov nižšie napísať Vaše skúsenosti s miestnymi hotelmi a apartmánmi.

51245_rovinj_istria_croatia_2

Objednať ubytovanie v Rovinji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *