Rím

Publikované apr 18, 2013 v kategórii Taliansko

Rím

Pobyt v hlavných mestách je väčšinou najdrahší v krajine, čo je pochopiteľné. Šikovní turisti si však vedia zabezpečiť kvalitné ubytovanie za super cenu takmer kdekoľvek – najmä však v spomínaných hlavných a väčších mestách. Vytypujú si niekoľko z množstva kvalitných hotelov v danom meste a cez rezervačný systém ich sledujú – často sa stáva, že sa tu objaví akčná ponuka s veľkými zľavami. Tieto ponuky sú však tak lákavé, že musíte byť veľmi rýchly, aby ste si ich zarezervovali a nikto Vás nepredbehol.

Rím je mesto s veľkým významom z historického hľadiska, nájdete tu množstvo pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť. Je vhodný na romantický víkend, alebo na výlet s rodinou. Vzdialenosť 27 km od Tyrrhenského mora umožňuje kúpanie v letných mesiacoch. Nájsť lacné ubytovanie v Ríme nemusí byť veľký problém, aj keď podľa najväčšieho rezervačného systému hotelov vo svete je priemerná cena za noc pre 2 osoby v Ríme približne 143€.

Ak hľadáte luxusný hotel s dobrou polohou za primeranú cenu – Hotel Romanico Palace sa môže pochváliť štyrmi hviezdičkami, je príjemne a moderne zariadený, veľmi pekný interiér. Klimatizované izby sú vybavené napríklad LCD televíziami a elegantným antickým nábytkom. Bezplatne môžete navštíviť hotelovú posilňovňu, za príplatok môžete ísť do wellness centra so saunou, vírivkami, relaxačnými miestnosťami. Chýba však bazén. Raňajky nie sú príliš extra, navyše spoplatnené. V blízkosti hotela je spoplatnené parkovisko. Hotel má prevažne pozitívne hodnotenia. Za izbu pre 2 osoby na noc zaplatíte od 158€.

Vynikajúce hodnotenia od návštevníkov dostal Castellani A San Pietro, vzdialený len 200 metrov od Vatikánskych múzeí, alebo pár minút chôdze od Baziliky sv. Petra. Ubytovanie je v koncepte B&B – bed and breakfast – čiže posteľ a raňajky. Je určené pre turistov, ktorý sa neplánujú zdržať dlhšie než jednu noc. Najlepšia úroveň v rámci B&B. Všetky izby sú klimatizované a čisté, majú TV a vlastnú kúpeľňu. Výborná poloha a služby. Hostia majú zľavu na parkovanie. Menšie rodinné zariadenie, veľmi príjemný majiteľ. Cena od 100€ pre 2 osoby na noc, raňajky v cene. Treba rezervovať dostatočne vopred (málo ubytovacích jednotiek). Ak sa Vám to nepodarí, tak v blízkosti je viacero podobných B&B zariadení na vysokej úrovni.

Promo video o Ríme

Dobrou polohou sa môže pochváliť aj Clarion Collection Principessa Isabella. Ide o štvorhviezdičkový drahší hotel, veľmi často má však až 60% zľavy, po ktorých sa v ňom môžete ubytovať za 132€/noc pre 2 osoby (navyše s raňajkami v cene). Izby elegantne zariadené a kvalitne vybavené, v blízkosti množstvo kaviarní a reštaurácii. Pár minút chôdze Vás dovedie do nákupných štvrtí a pamiatkam (napr. Španielske schody). Chýba voda na izbe (iba v minibare, spoplatnená 4€ za malú 300ml fľašku). Občas sa vyskytnú problémy s pripojením na internet. Hotel má však na internete prevažne pozitívne hodnotenia.

Ak preferujete lacné ubytovanie v Ríme, máme tu jeden tip – hotel Casa Per Ferie Il Romitello ponúka pobyt za dosť nízku cenu, ak natrafíte na akciovú ponuku, tak sa v ňom môžete ubytovať už za 39€ na noc pre 2 osoby a s raňajkami v cene! Ponúka taktiež pripojenie na internet a parkovanie zdarma. Veľmi príjemné prostredie – vilová štvrť, plno zelene, výhľad na záhradu s borovicami a olivami. Najbližšie metro sa nachádza pár stoviek metrov od hotela. Poloha je trochu nevýhodná, mimo centra Ríma.

Ak chcete navštíviť hotely v Ríme, nebojte sa rezervácie vopred cez internet. V dnešnej dobe to už tak robí skoro každý a pri rezervácii cez overené veľké rezervačné systémy sa nemáte čoho báť.

1285776_st__angelo

Objednať ubytovanie v Ríme!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. okrem klasiky ako Koloseum sa oplati navstivit aj Anjelsky hrad (Castel Sant’Angelo)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *