Turistické atrakcie a ubytovanie v talianskej Ravenne

Publikované jan 17, 2014 v kategórii Taliansko

Turistické atrakcie a ubytovanie v talianskej Ravenne

Talianska Ravenna patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie. Leží vo vnútrozemí, vďaka kanálu je však spojená s Jadranským morom. Návštevníkov lákajú hlavne dlhé piesočnaté pláže v okolí.

Okrem toho však treba zmieniť aj množstvo pamiatok, ktoré sa tu nahromadili počas slávnej a dlhej histórie mesta. Nocľah poskytujú prevažne hotely a B&B zariadenia, na konci článku nájdete tipy na príjemné ubytovanie.

Pláže a atrakcie

Medzi centrom Ravenny a prímorskými letoviskami v okolí je veľmi dobré spojenie verejnou dopravou, vďaka čomu sa môžete ľahko dostať k rôznym plážam. Pár kilometrov od Ravenny sa rozprestiera Riviera Romagnola, ktorej súčasťou sú letoviská Cérvia Cesenático. Známe sú vďaka dlhým pásom krásnych piesočnatých pláží.

Takto to vyzerá v Mirabilandii

Populárnou atrakciou je obrovský park Mirabilandia s množstvom atrakcií. Okrem iného tu je jedna z najväčších drevených horských dráh v Európe.

Aké pamiatky sa oplatí vidieť?

V Ravenne sa zachovali rôzne pamätihodnosti. Najväčší význam majú jednoznačne kresťanské mozaiky z 5. až 6. storočia, ktoré sú zapísané aj v zozname UNESCO. Turisti vyhľadávajú aj starobylú baziliku San Vitale z roku 548, alebo napríklad baziliku San Apollinare Nuovo z roku 520 (taktiež úžasné mozaiky, vstupné 7€).

Kvalitné ubytovacie zariadenia

Výborné hodnotenia má zariadenie B&B zariadenia Ai Giardini di San Vitale v centre mesta, len 200 metrov od spomínanej baziliky San Vitale. Predchádzajúci návštevníci vo svojich recenziách chvália príjemné prostredie s krásnou záhradou, snaživý personál a dobré vybavenie ubytovacích jednotiek. Všetky izby sú klimatizované, ich súčasťou je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa so sušičom vlasov (vaňa alebo sprchový kút). V cene pobytu sú raňajky, Wi-Fi pripojenie je v celom areáli zdarma. Parkovanie je spoplatnené sumou 3€/deň. Hodnotenia hostí a aktuálne ceny ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

Skvelú polohu v centre má aj trojhviezdičkový Hotel Centrale Byron. Samé pozitívne hodnotenia – výborná strava, čistota zariadenia a milý personál. Ubytovať sa môžete aj so svojim domácim miláčikom (bez poplatku). V blízkosti je nákupná zóna. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie (3€/deň). Všetky izby sú klimatizované, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a TV. Aktuálne ceny si neváhajte prezrieť po kliknutí na názov hotela, v cene pobytu sú zahrnuté raňajky.

ravenna--126146-5

Objednať ubytovanie v Ravenne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *