Primorsko

Publikované aug 7, 2013 v kategórii Bulharsko

Primorsko

V Bulharsku sa nachádza množstvo destinácii, ktoré sú lákavé na strávenie letnej dovolenky. Jednou z nich je mestečko Primorsko, ktoré sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny na pobreží Čierneho mora.

Primorsko leží v Burgasskej oblasti, približne 50 km od Burgasu. Tu sa nachádza aj najbližšie medzinárodné letisko. Patrí medzi najväčšie letiská v krajine. Vďaka nízkonákladovým prepravným spoločnostiam sa dajú kúpiť letenky do tohto mesta za výhodné ceny.

Neďaleko Primorska sa nachádza ostrov Sveti Toma, nazývaný aj „Hadí ostrov“. Žijú tu sivé hady, rastú tu divé kaktusy.

Každý dovolenkár zvyčajne navštívi miestne pláže. Nachádzajú sa tu dve, sú piesočnaté a udržiavané. Dokopy majú dĺžku 10 km, sú od seba vzdialené len niekoľko stoviek metrov. Vďaka plynulému vstupu do mora sú ideálne pre rodiny s deťmi. Na severnej pláži sú väčšie vlny, nachádza sa tu aj nudistická časť. Na južnej pláži sú vlny menšie, nachádza sa tu však mnoho vodných atrakcií.

Ak chcete vidieť pamiatky, budete musieť zavítať do okolia. Vo vzdialenosti 20 km je starobylé mesto Sozopol. Oplatí sa vidieť aj prírodnú rezerváciu pri rieke Ropotamo, ktorá je vo vzdialenosti 3 km.

Pri rezervácii hotela väčšinou preferujem rezervačné systémy. Aj v tomto prípade ponúkajú desiatky rôznych možností ubytovania.

Príjemné a lacné ubytovanie v Primorsku poskytuje dvojhviezdičkový Prima Vera Hotel. Vlastní ho ochotná a priateľská rodina. Nachádza sa len 200 metrov od pláže, v okolí je mnoho obchodov a reštaurácii. Aquapark Aqualand je vzdialený 900 metrov. Izby sú klimatizované a jednoducho zariadené, ich súčasťou je balkón a vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. V hoteli sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka prevažne tradičné bulharské pokrmy. Každé ráno sa podávajú bohaté raňajky vo forme bufetových stolov, sú spoplatnené sumou 2€. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte počas letnej sezóny už od 24€, izba pre štyroch stojí len 36€.

Zábery z dovolenky v Primorsku

Veľmi pozitívne ohlasy má trojhviezdičkový Guest House Dobi. Čisté a moderné zariadenie, príjemný a ústretový majiteľ, vynikajúca poloha. Tento penzión sa nachádza v starom meste, pláž je vzdialená len 200 metrov. Hostia majú k dispozícii vonkajší bazén s vírivkou. Súčasťou všetkých klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa a balkón. Vo vonkajšej časti je možné grilovať. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, spoplatnené parkovanie. Vzhľadom k ponúkaným službám je cena veľmi nízka, počas letnej sezóny zaplatíte za dvojlôžkovú izbu len 37€/noc. Ak cestujete s dieťaťom, za ubytovanie zaplatíte 43€/noc. Rezerváciu môžete bezplatne stornovať.

Boli ste už niekedy na dovolenke v Primorsku? Podeľte sa o svoje zážitky a skúsenosti s ubytovaním nižšie v komentároch.

74033505

Objednať ubytovanie v Primorsku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *