Praha

Publikované apr 18, 2013 v kategórii Česko

Praha

Praha – hlavné mesto Českej republiky, mesto s veľkým historickým významom. Ročne priláka obrovské množstvo turistov, veľkým lákadlom sú napríklad pamiatky – najviac navštevovaný je Karlov most, Pražský orloj, Pražský hrad. Priemerná cena za ubytovanie v Prahe je podľa štatistík 104€ za noc (pre 2 osoby). Navštíviť Prahu sa určite oplatí, ako však nájsť ubytovanie za dobrú cenu?

Najväčší rezervačný systém ubytovania má pre Prahu okolo 1000 rôznych výsledkov – z prevažnej väčšiny ich však tvoria hotely. Keby berieme do úvahy všetky rôzne hostely, penzióny, apartmány atď., tak sú v Prahe tisícky rôznych možností ubytovania. Je už len na Vás, či chcete na ubytovaní ušetriť a stačí Vám len posteľ na nocľah, alebo si priplatíte za komfort a luxus. Najmä v hoteloch s polohou v centre mesta sa pripravte na vyššie ceny.

Môj obľúbený pražský hotel je Ankora – je to menší hotel so 40 ubytovacími jednotkami, býva veľmi často vypredaný a preto ho treba rezervovať dopredu. Nachádza sa pár stoviek metrov od Václavského námestia, taktiež kúsok od najbližšej zástavky metra I. P. Pavlova. Veľmi pekný výhľad na celú Prahu, príjemný a ústretový personál, chutné raňajky. Možnosť parkovania v hotelovej garáži (spoplatnené, ale lacné). Pripojenie na internet v každej izbe. Cena za noc pre 2 osoby aj s raňajkami je 129€.

Ak si chcete dopriať luxus v podobe päťhviezdičkového hotela za dobrú cenu, navštívte Corinthia Prague. Dvojlôžková izba s raňajkami sa tu dá rezervovať už za 99€. Hotel má veľmi pôsobivo vybavený interiér, pokochať sa môžete nádherným výhľadom, hlad sa dá zahnať v niekoľkých reštauráciách hotela. Je tu však skoro všetko spoplatnené vysokými sumami – fľaše obyčajnej vody na izbe, parkovisko, internet, vstup do hotelového wellness centra. Na diskusných fórach sa návštevníci hotela sťažovali na raňajky, kde vraj dokonca musíte platiť za kávu.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Prahe je Hotel Salvator. Nachádza sa v staršej historickej budove v centre Prahy, kúsok od Staromestského námestia. Hotel sa môže pochváliť veľkými a elegantnými izbami, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celom hoteli. Autobusová stanica Florenc a pražská hlavná železničná stanica sa nachádzajú len pár stoviek metrov od hotela. Na internete sme na Salvator zaznamenali veľmi málo negatívnych komentárov, za zmienku stojí asi len parkovanie – nutná rezervácia a je spoplatnené. Tento „problém“ sa však týka všetkých hotelov v centre Prahy.

Praha v zime

Priamo na Václavskom námestí sa nachádza známy Hotel Prague Inn. Má 4 hviezdičky, v celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Pri hoteli (v suteréne) je Reštaurácia Švejk, v ktorej majú hoteloví hostia zľavu. Za parkovanie v blízkosti hotela na súkromnom parkovisku sa platí 30€ za deň – dosť, je to však kvôli polohe. Rušná oblasť, nevhodný hotel pre rodiny s malými deťmi. Cena za nocľah pre 2 osoby od 139€.

Náš tip na kvalitné ubytovanie v Prahe – spomínaný Hotel Ankora a Hotel Salvator.

Zaujímavou a možno trochu netradičnou formou ubytovania je navštíviť botel – napríklad Botel Matylda, ktorý kotví na rieke Vltava, približne kilometer od Karlovho mosta. Má 4 hviezdičky, príjemne prekvapí parkovanie zadarmo a bezplatné Wi-Fi. Súčasťou botelu je už aj nová loď Klotylda. Cena za štandardnú dvojlôžkovú izbu (raňajky v cene) je férových 99€. Hotel má veľmi pozitívne hodnotenia, zriedkavé sťažnosti sa týkajú veľkosti izieb.

Ak obľubujete tzv. boutique hotely, najlepšou voľbou pre ubytovanie v Prahe je pre Vás Boutique Hotel Seven Days. 4 hviezdičky, historická budova v chránenej historickej časti, postavená v secesnom štýle. Veľmi dobrá poloha, kúsok od Václavského námestia. Bezplatné Wi-Fi a posilňovňa. Za príplatok rôzne služby – sauna, vírivka, klasické masáže. Nevýhodou je platené parkovisko (25€/deň), kde je navyše potrebná rezervácia.

Pred každou rezerváciou hotela v Prahe si skúste o danom hoteli vyhľadať čo najviac informácii – pomôžu Vám recenzie návštevníkov (najviac ich je na rezervačných systémoch). V dnešnej dobe už má každý hotel aj svoju facebook stránku – vyhľadajte si ju, taktiež tu môžete nájsť informácie, ktoré Vám pomôžu rozhodnúť sa. Cena 95€/noc (2 osoby, raňajky). Pozitívne hodnotenia, niektorí návštevníci boli nespokojní s reštauráciou.

1412020_prague

Objednať ubytovanie v Prahe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

5 Komentárov

  1. tiez sme boli v ankore, vyborny hotel, kusok od vaclavaku a metra IP Pavlova, velke pekne okna s vyhladom na ulicu, odporucam

    • ankora je super 🙂

  2. mame dobre skusenosti so spominanym hotelom Salvator, vyborna atmosfera a dobra cena

  3. čo sa ešte oplatí vidieť okrem klasiky ako Karlov Most/Orloj/Václavák?

    • ja som bol napríklad na letnej na zápase Sparty Praha, krásna atmosféra, každému môžem len odporučiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *