Čo treba vedieť pred návštevou Pomeru?

Publikované júl 1, 2014 v kategórii Chorvátsko

Čo treba vedieť pred návštevou Pomeru?

Pár kilometrov od známeho istrijského letoviska Pula sa nachádza pokojnejšia dovolenková destinácia – obec Pomer. Turisti zo Slovenska obľubujú túto oblasť vďaka relatívnej blízkosti, Pomer však medzi nimi zatiaľ príliš populárny nie je.

Miestna zátoka je známa vďaka úspešnému chovu ustríc a slávok jedlých. Za špecialitami z morských plodov, ktoré sa pripravujú v miestnych reštauráciách, sem cestujú návštevníci zo širokého okolia.

Atrakcie a pláže

V Pomeri sa nachádza jachtársky prístav, blízko ktorého je miestny kemp. Pobrežie obklopuje skalnaté a kamienkové pláže s vybetónovanými molámi na opaľovanie. Vstup do mora je plynulý, vhodný pre deti aj neplavcov. Pláže obklopuje borovicový les, ktorého tieň je skvelým úkrytom pred horúcimi slnečnými lúčmi. Občerstviť sa môžete v plážovej reštaurácii a bare, spomínaný kemp organizuje rôzne zábavné a športové programy.  Za plážami sa oplatí vycestovať aj do blízkych letovísk (napríklad Medulin, Pula, Premantura).

Vodné lyžovanie v Pomeri

Spomedzi pamätihodností môžete obdivovať napríklad archeologické nálezy v širšom okolí, tie najstaršie pochádzajú dokonca až z rímskych čias. V Pomeri sa nachádza románsky kostolík sv. Fiora s pôvodnými freskami a pozostatky románskej baziliky Sveti Ivan.

Apartmánové ubytovanie

Medzi overené apartmány v Pomeri patria trojhviezdičkové Apartments La Casa Del Velista Aurora. Recenzie predošlých hostí si môžete prečítať po kliknutí na názov zariadenia, chvália hlavne blízkosť pláže a príjemných majiteľov. V okolí sú supermarkety, prístav, reštaurácia a rímske zrúcaniny. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a majú balkón (alebo terasu) s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kuchynka, kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou.

V blízkej obci Banjole sa nachádza štvorhviezdičkový Aparthotel del Mar. Predchádzajúci návštevníci ho hodnotia ako čisté a moderné zariadenie v blízkosti čistého mora, ktoré je ideálne pre rodiny s deťmi. Jeho súčasťou je posilňovňa, zmrzlináreň, obchod a dve reštaurácie. K dispozícii je bazén so slnečníkmi a ležadlami, dopriať si môžete aj rôzne relaxačné procedúry. V blízkom okolí je autobusová zastávka, z ktorej sa ľahko dostanete napríklad do centra Puly. Hostia môžu využiť bezplatné hotelové parkovisko, nevýhodou je však spoplatnené Wi-Fi pripojenie. Klimatizované apartmány majú jednu alebo viacero spální. Sú dostatočne priestranné a veľmi dobre zariadené. Okrem balkónu s výhľadom tu nájdete aj kuchynku s jedálňou a kúpeľňu. Aktuálne ceny ubytovania a možnosti rezervácie zobrazíte kliknutím na názov zariadenia.

sea-fishing-1434733-m

Objednať ubytovanie v Pomeri!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *