Pec pod Sněžkou – príjemná lyžovačka v Česku

Publikované okt 27, 2013 v kategórii Česko

Pec pod Sněžkou – príjemná lyžovačka v Česku

V tomto drobnom mestečku je severe Česka má trvalé bydlisko iba pár stoviek obyvateľov, púta však veľkú pozornosť turistov. Najviac ich tu je počas zimnej sezóny. Dôvodom sú vynikajúce podmienky na lyžovanie a ďalšie zimné športy.

Pec pod Sněžkou sa nachádza v Krkonošiach, ktoré sú najvyšším pohorím v Česku. V tomto článku si povieme o lyžovaní v oblasti, tipoch na aktivity a poradíme kde sa ubytovať.

Kvalitné lyžovanie v Peci pod Sněžkou

Priamo v meste nájdete areál Ski Pec, ktorý sa môže pýšiť pozitívnymi ohlasmi. Patrí k najlepšie vybaveným lyžiarskym areálom v krajine, je súčasťou strediska Skiarena Krkonoše.

Súčasťou obce je najvyšší vrch Česka s názvom Sněžka (1602 m. n. m.). Dostať sa sem môžete napríklad sedačkovou lanovkou. Cez vrchol Sněžky prechádza česko-poľská štátna hranica.

Lyžovačka je vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých, sú tu zjazdovky všetkých typov obtiažnosti. Zjazdovky sú poctivo udržiavané, v prípade potreby aj zasnežované umelým snehom. Počas večerných hodín je aktivované večerné osvetlenie. Lyžiarska sezóna väčšinou trvá od začiatku decembra do začiatku apríla.

Tipy na letné aktivity

V Peci pod Sněžkou sa nebudete nudiť ani počas leta. Horské prostredie je ideálne na pešiu turistiku a cykloturistiku. V okolí je množstvo značených cyklotrás, v letných mesiacoch fungujú pravidelné linky Krkonošských cyklobusov.

Veľa návštevníkov láka výstup na spomínanú Sněžku. Vedú na ňu cesty z rôznych smerov, musíte sa však pripraviť na zmenu počasia aj teploty vplyvom nadmorskej výšky.

Nájdete tu aj bobovú dráhu

Kde hľadať ubytovanie

Osobne preferujem rezervačné systémy. Ubytovanie v Peci pod Sněžkou poskytuje množstvo rôznych zariadení, väčšinu z nich je možné rezervovať vopred cez internet. Kvôli vysokému záujmu turistov sa oplatí uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu.

Výborné hodnotenia má štvorhviezdičkový Hotel Horizont. Veľkou prednosťou je poloha v strede obce na úpätí Sněžky. K lyžiarskemu stredisku premáva bezplatný skibus. Súčasťou všetkých izieb je vlastná kúpeľňa a TV. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je spoplatnené. Raňajky vo forme bufetových stolov sú v cene pobytu, počas dňa môžete navštíviť hotelovú reštauráciu. Hostia majú k dispozícii bazén, vírivku, posilňovňu a saunu. Priamo v hoteli je možné zahrať si squash a stolný tenis. Noc pre dvoch stojí od 58€.

V centre obce sa nachádza aj štvorhviezdičkový Hotel Hořec. Hostia vo svojich recenziách chvália najmä prístup personálu a výbornú polohu. Izby sú vybavené TV s plochou obrazovkou a vlastnou kúpeľňou. V hotelovej reštaurácii sa varia tradičné jedlá českej kuchyne. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku, raňajky sú tiež v cene pobytu. Dvojlôžková izba sa dá pri včasnej rezervácii zakúpiť už za 46€/noc.

IM000454.JPG

Objednať ubytovanie v Peci pod Sněžkou!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *