Palermo

Publikované apr 18, 2013 v kategórii Taliansko

Palermo

Jedno z najväčších miest Talianska má výhodnú prímorskú polohu pri Tyrrhenskom mori, je hlavným mestom Sicílie. Palermo je známe svojou históriou a kultúrou, na vysokej úrovni je ale napríklad aj architektúra a gastronómia.

Väčšina turistov bažiacich po pamiatkach určite nevynechá krásnu kaplnku Cappella Palatina. Lákadlom je aj Palermská katedrála z roku 1185. Vnútri môžete okrem iného vidieť aj sarkofág Fridricha II, syna Fridrich I. Barbarossu. Oplatí sa vidieť, vstup zdarma.

Letisko Palermo s názvom Falcone–Borsellino je vzdialené 35 km od mesta a je jedným z najvyťaženejších v Taliansku. Ročne obslúži niekoľko miliónov cestujúcich. Lacné letenky do Palerma sú ponúkané najmä na lety nízkonákladových spoločností. Počas dňa chodí z letiska každých 30 minút vlak na hlavnú železničnú stanicu v meste.

Tip – najvýhodnejšie je cestovať po meste autobusom. Dovezú Vás ku všetkým podstatným pamiatkam a k turistickým atrakciám. Cena jazdy sa pohybuje okolo 1€. Ak sa chystáte počas dňa jazdiť autobusom často, je výhodné kúpiť si denný lístok za 4€. Kupujú sa vopred v miestnych stánkoch. Základný poplatok pre taxíky je od 3,5€ – platí sa však taktiež za každý prejdený kilometer. Cestovať autom sa moc neodporúča, taktiež je tu nedostatok parkovacích miest.

V lete sú tu až príliš veľké horúčavy a z tohto dôvodu sa nemusíte obávať plnej obsadenosti hotelov.

Jedným z hotelov s najlepšími hodnoteniami je Palazzo Brunaccini. 4 hviezdičky, honosná budova v centre mesta, 700 metrov od spomínanej katedrály a vlakovej stanice. Moderné izby s luxusným nábytkom majú aj terasu/balkón. Bezplatné parkovanie aj Wi-Fi. Hotelová reštaurácia ponúka výbornú taliansku kuchyňu. Veľkou nevýhodou sú však okolité ulice, to však nie je spôsobené polohou hotela, ale skôr celým mestom Palermo. Predošlí návštevníci vo svojich recenziách zvykli uvádzať, že sa báli vychádzať z hotela (najmä vo večerných hodinách). Za ubytovanie pre 2 osoby zaplatíte 114€/noc.

Mesto je známe pouličnými jedlami, najčastejšie sú ponúkané rôzne sladké jedlá ako panelle (miestna špecialita, niečo ako šiška, posypaná čiernou fazuľou) alebo mäsité ako calzoni (pečivo plnené mäsom alebo syrom).

Turisti obľubujúci B&B zariadenia si prídu na svoje, je ich tu niekoľko desiatok. Veľmi lacné ubytovanie v Palerme ponúka napríklad Ai Vicerè. Menšie zariadenie s piatimi izbami sa nachádza v centre, 10 minút od prístavu, pár desiatok metrov od hlavnej železničnej stanice. Pekné a čisté izby, výborné hodnotenia návštevníkov. Za noc pre 2 osoby zaplatíte 50€ a raňajky sú samozrejme v cene.

Dajú sa tu nájsť aj päťhviezdičkové hotely, jedným z nich je Grand Hotel Villa Igiea. Krásny panoramatický výhľad na záliv, poloha 2 km od prístavu. Každá izba má iný dizajn, nenájdete žiadne dve rovnaké. Vo voľnom čase určite navštívte hotelovú telocvičňu, solárium, masáže. Do centra mesta sa dostanete za 5 minút jazdy. Auto môžete bezplatne zaparkovať na miestnom parkovisku. Veľkou nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi pripojenie – častý problém u päťhviezdičkových hotelov. Noc v dvojlôžkovej izbe môžete stráviť už od 190€ (raňajky v cene).

Promo video o Palerme

Ako sme spomenuli, letisko je od centra mesta vzdialené až takmer 35 km. Ak Vám vyhovuje ubytovať sa pri letisku, dobrou voľbou je rodinné zariadenie Kunesias B&B. Klimatizované izby, LCD televízory. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Každé ráno podávané veľmi chutné raňajky. Za pobyt zaplatíte od 70€ (dvojlôžková izba, raňajky v cene).

Ak ste boli v Palerme, budeme radi ak sa v komentároch podelíte o svoje zážitky a skúsenosti.

640031_fontana_pretoria

Objednať ubytovanie v Palerme!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *