Ostrava

Publikované jún 26, 2013 v kategórii Česko

Ostrava

Tretie najväčšie mesto v Česku. Ostrava leží na sútoku riek Lučina, Odra, Opava a Ostravice. V blízkosti sa nachádza hranica s Poľskom.

Ostrava je významným univerzitným a priemyselným mestom. Od konca 18. storočia je centrom ťažobného priemyslu, nachádzajú sa tu veľké náleziská kamenného uhlia.

Medzinárodné letisko Leoša Janáčka sa nachádza pri obci Mošnov, od Ostravy je vzdialené cca 20 km. Využívajú ho prevažne České aerolinie a Travel Service. Väčšina zahraničných návštevníkov sem však prichádza z Prahy.

„Zabookovať“ ubytovanie v Ostrave je možné klasicky prostredníctvom rezervačných systémov. Tie momentálne ponúkajú desiatky rôznych možností ubytovania.

Krátky klip z Ostravy

Jedným z najvyužívanejších miestnych hotelov je Brioni Boutique Hotel. 4 hviezdičky, pomerne pozitívne hodnotenia od hostí. Poloha v centre mesta na pešej zóne. Nachádza sa na Stodolnej ulici, ktorá je veľmi hlučná. Nachádza sa tu niekoľko desiatok nočných klubov a barov. Izby sú klimatizované a príjemne zariadené. Nie sú však odhlučnené, mnoho zákazníkov sa sťažovalo na hluk z okolia. Súčasťou izieb je kúpeľňa, je však dosť malá. Domáce aj medzinárodné špeciality pripravujú kuchári v hotelovej reštaurácii Brioni. Uvoľnenie si môžete dopriať v saune alebo v parnom kúpeli. Dostupné sú aj rôzne masáže. Wi-Fi pripojenie je bezplatné, parkovanie spoplatnené. Raňajky sú v cene pobytu. Noc pre dvoch tu stojí od 103€.

O 500 metrov ďalej sa nachádza Mercure Ostrava Center. Od Stodolnej ulice je vzdialený 500 metrov, nebude Vás tu však rušiť žiadny hluk. Hodnotenia hostí sú veľmi pozitívne. 4 hviezdičky, elegantné a klimatizované izby. Zacvičiť si môžete v hotelovej posilňovni, následne neváhajte využiť relax v parnom kúpeli. Hlad zaženiete v hotelovej reštaurácii. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, spoplatnené parkovanie. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte 92€/noc.

DKMOAS

Objednať ubytovanie v Ostrave!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *