Mikulov – mesto s bohatou históriou

Publikované sep 3, 2013 v kategórii Česko

Mikulov – mesto s bohatou históriou

Menšie mesto na severe Česka. Mikulov sa nachádza blízko hranice s Rakúskom. Napriek malej rozlohe je Mikulov vyhľadávaný medzi turistami. Dominantou mesta je barokový zámok. Miestna oblasť je známa vďaka vínu, vďaka vhodnému podnebiu sa tu darí vínnej réve.

Mikulov vznikol pravdepodobne začiatkom 12. storočia ako osada, štatút mesta získal v roku 1410. Počas svojej histórie bolo mesto v rokách rodu Lichtenštajncov, od 16. do 19. storočia patril rodu Ditrichštajnovcov. O historickom význame mesta svedčí fakt, že v roku 1866 tu bolo podpísané tzv. Mikulovské prímerie medzi Rakúskom a Pruskom.

Zámok Mikulov je postavený v barokovom štýle, nachádza sa v blízkosti centra mesta. Sídli v ňom regionálne múzeum a zvyknú sa tu uskutočňovať rôzne kultúrne akcie. Zámok vyhorel v rokoch 1719 a 1945, kvôli čomu musel byť obnovený.

V blízkosti mesta sa nachádza krajinný celok Lednicko-valtický areál. Táto oblasť je vhodným miestom na výlet, vo Valticiach aj Ledniciach sa nachádzajú taktiež pozoruhodné zámky.

Mesto leží v oblasti chránenej krajinnej oblasti Pálava. V jeho okolí môžete obdivovať mnoho ďalších pamiatok.

O ubytovanie v Mikulove nie je núdza, vybrať si môžete spomedzi bohatej ponuky rezervačného systému. Pokiaľ nebude žiadny z ponúkaných hotelov a penziónov spĺňať Vaše predstavy, odporúčame prezrieť si ubytovacie zariadenia v blízkych Ledniciach a Valticiach.

Lacné ubytovanie v Mikulove poskytuje dvojhviezdičkové zariadenie s názvom Archivní vinné sklepy penzion Venuše. Hostia vo svojich pozitívnych recenziách chvália najmä priateľskosť a ochotu majiteľov, strava v hoteli je taktiež na veľmi dobrej úrovni. Penzión sa nachádza v tichej časti mesta, 5 minút chôdze od centra a 700 metrov od zámku. Jeho súčasťou je reštaurácia a vínna pivnica, v ktorej sa pravidelne konajú rôzne ochutnávky. Izby sú príjemne zariadené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa a TV. Počas priaznivého počasia je otvorená terasa, na ktorej je možné grilovať. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie na verejnom parkovisku pri penzióne. Izba pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí od 36€/noc.

Videoprezentácia mesta Mikulov

Priamo v centre mesta sa nachádza ďalšie ubytovacie zariadenie, ktoré má vynikajúce hodnotenia od návštevníkov. Nazýva sa Apartmány Gulliver, vzdialenosť od zámku je 500 metrov. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, ich súčasťou je kuchynka a kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na súkromnom parkovisku. Hostia majú k dispozícii záhradu, na ktorej je možné grilovať. Nudiť sa určite nebudete, v areáli sa nachádza tenisový kurt, stolný tenis, volejbalové ihrisko. Ubytovanie pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí od 56€/noc.

Ak máte skúsenosti s ubytovaním v Mikulove, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

16-morava-palava-mikulov-mesto-zamek-kozi-hradek-zamecka-brana-ditrichstejnska-hrobka-synagoga

Objednať ubytovanie v Mikulove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *