Atrakcie letoviska Martinsicuro na Palmovej riviére

Publikované mar 28, 2014 v kategórii Taliansko

Atrakcie letoviska Martinsicuro na Palmovej riviére

V strednom Taliansku v regióne Abruzzo leží na brehu rieky Tronto pobrežné letovisko s názvom Martinsicuro. Je súčasťou známej Palmovej riviéry, ktorá je veľmi obľúbená medzi dovolenkármi.

Podobne ako iné letoviská v oblasti, aj tu je pláž obklopená príjemnou palmovou promenádou. Pokiaľ hľadáte tipy na overené a spoľahlivé ubytovanie v mestečku Martinsicuro, nájdete ich na konci článku.

História a pamiatky

Územie dnešného letoviska bolo osídlené už v časoch kamennej doby a nazývalo sa Liburn. Neskôr nieslo názov Trunetum, za vlády Rimanov sa premenovalo na Castrum Truentum. Súčasný názov je odvodený od španielskeho kapitána Martina de Segura, ktorého poveril cisár Karol V. vybudovaním masívnej obrannej veže. Veža bola postavená na prelome 15. a 16. storočia, je najvýznamnejšou pamiatkou mesta.

Pláže a kúpanie

Cez pobrežie mesta a okolie sa tiahnu krásne dlhé piesočnaté pláže. Väčšina je čistá a poctivo udržiavaná, vďaka čomu sú pravidelne oceňované modrou vlajkou. Všetky „lepšie“ a upravované pláže sú však spoplatnené. Vďaka pozvoľnému vstupu a príjemnému moru sú vhodné aj pre rodiny s menšími deťmi. Niekoľko kilometrov od mesta leží významné prístavné letovisko San Benedetto del Tronto, v okolí sú ďalšie mestá s výbornými podmienkami na kúpanie.

Skvelé zábery pobrežia z vtáčej perspektívy

Kde sa oplatí ubytovať?

1 km od centra mesta je situovaný Hotel Villa Truentum. Po krátkej jazde autom sa ľahko dostanete k blízkym plážam. Hostia majú k dispozícii Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie na hotelovom parkovisku a požičovňu bicyklov (všetko bezplatne). Každé ráno sa podávajú čerstvé raňajky, ktoré sú taktiež v cene pobytu. Klimatizované a pomerne priestranné izby sú zariadené v príjemných farbách, majú vlastnú kúpeľňu a TV s plochou obrazovkou. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie predchádzajúcich hotelových hostí si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

Tichú polohu kúsok od mesta má Il Vigneto Country House. Jeho veľkou výhodou je vlastný vonkajší bazén pre ubytovaných hostí a reštaurácia s kvalitnou kuchyňou. Zariadenie obklopuje zelená záhrada. Pláže sú vo vzdialenosti 5 minút jazdy autom. V cene pobytu sú chutné raňajky, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Domáce zvieratá sú povolené (bez príplatku). Všetky izby sú klimatizované a veľmi priestranné. Samozrejmosťou je chladnička, TV a kúpeľňa s bezplatnými toaletnými potrebami. Kliknutím na názov zariadenia si môžete zobraziť možnosti rezervácie a hodnotenia predošlých návštevníkov.

37205996

Objednať ubytovanie v Martinsicure!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *