Nenápadná a pokojná Maslinica láka na svoje zátoky

Publikované mar 27, 2014 v kategórii Chorvátsko

Nenápadná a pokojná Maslinica láka na svoje zátoky

Na západnom pobreží ostrova Šolta leží tichá a nenápadná rybárska osada Maslinica. Atraktívna prímorská poloha zabezpečuje rozvoj cestovného ruchu, nájdete tu dokonca aj jachtársky prístav a päťhviezdičkový hotel.

Maslinica je pokojným letoviskom s príjemnými podmienkami na kúpanie. Miestne zátoky sú však vhodné skôr pre skúsených plavcov, neodporúčame sem cestovať na dovolenku s malými deťmi.

Tipy na pamiatky

História vzniku osady pod dnešným názvom siaha do roku 1703, kedy dostali traja bratia Marchiovci povolenie na jej zriadenie. Najprv postavili hranolovú vežu a kostol, neskôr pribudol hrad na obranu pred pirátskymi útokmi. Dnes je prerobený na spomínaný luxusný hotel. Na výlet môžete zájsť do vnútrozemskej obce Grohote v blízkosti. Dá sa tu kúpiť chutný domáci med a propolis.

Kde sa kúpať?

Na pobreží je viacero malých zátok, napríklad Poganica, Šoškova, Tepli bok a Vela luka. Pláže tvoria kamienky, vstup do mora väčšinou nie je plynulý. Okrem zátok je nutné zmieniť aj sedem malých ostrovčekov v tesnej blízkosti – Balkun, Rudula, Grmej, Stipanska, Saskinja, Polebrnjak a Kamičić. Majú skvelé podmienky na potápanie, rybolov a vodné športy (napr. windsurfing). Maslinica ponúka návštevníkov aj rôzne ďalšie možnosti na aktívne využitie voľného času, prechádzajú cez ňu napríklad cyklotrasy.

Pár záberov Maslinice

Luxusný hotel a apartmány v okolí

Päťhviezdičkový hotel Heritage Hotel Martinis Marchi obklopuje obrovská záhrada. Hostia majú k dispozícii dve sauny, vyhrievaný bazén, reštauráciu s tradičnými dalmátskymi reštauráciami, vínnu pivnicu, relaxačnú miestnosť s klavírom a dokonca aj heliport. Takéto špičkové zariadenie a prvotriedne služby však nie sú vôbec lacné. Aktuálne ceny ubytovania a pozitívne ohlasy predošlých hostí si môžete prezrieť po kliknutí na názov hotela. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Každá priestranná suita je klimatizovaná a môžete si z nej vychutnať krásny výhľad na more. Každá elegantne zariadená ubytovacia jednotka má aj vlastnú kúpeľňu (nájdete tu napríklad župan) a TV.

Podstatne lacnejšie ubytovanie ponúka trojhviezdičková Villa Šolta v blízkej dedinke Rogač. Nachádza sa blízko jej centra, v okolí je aj autobusová zastávka, trajektový prístav a samozrejme aj pláž. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi, hostia môžu využiť aj súkromné parkovisko. Ochotný personál organizuje výlety na koňoch a lodné exkurzie do Trogiru. Izby sú klimatizované a odhlučnené, z balkónov si môžete užiť výhľad na more. Každé určite potešia extra veľké postele pre maximálne pohodlie. Nechýba ani kúpeľňa, chladnička a TV. Aktuálne ceny (veľmi výhodné) si môžete prezrieť po kliknutí na názov zariadenia (odkaz vyššie).

1157660208

Objednať ubytovanie v Maslinici!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *