Marseille

Publikované apr 30, 2013 v kategórii Francúzsko

Marseille

Krásne mesto na juhu Francúzska, na jeho krásu však mala negatívny dopad 2. svetová vojna. Druhé najväčšie mesto krajiny, obrovský hospodársky význam.

Kedysi veľmi dôležitý prístav sa používa dodnes. Na mieste letisko lietajú aj nízkonákladovky (napríklad známy Ryanair) a preto je jednoduché kúpiť lacnú letenku do Marseille.

V meste sa nachádza aj metro a Univerzita Aix-Marseille. Nenechajte si ujsť pamiatky ako chrám Notre-Dame de la Garde alebo známe väzenie Château d’If – táto pevnosť je preslávená legendárnym dobrodružným románom Gróf Monte Christo.

Mesto má veľmi rýchlo rozvíjajúci sa cestovný ruch – ročne sem momentálne zavíta až niekoľko miliónov návštevníkov, najmä kvôli rôznym veľtrhom, kongresom, výstavám.

Online rezervačný systém ponúka k priamej rezervácii vyše 130 hotelov v Marseille.

Pozor – mieste hotely zvyknú hlásiť plnú obsadenosť najmä počas rôznych zo spomínaných veľtrhov a výstav, alebo iných špeciálnych udalostí. Ak je v čase Vašej návštevy mesta zvýšený záujem o ubytovanie, snažte sa rezervovať si pobyt čo najskôr.

Jedným z odporúčaných hotelov je Residhome Marseille Saint-Charles. Nájdete ho v cente mesta, 5 minút chôdze od vlakovej stanice. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie (až 25€). Izby pohodlné, tiché, čisté a priestranné. Krásny výhľad (najmä ráno). Raňajky sa podávajú v hotelovej reštaurácii (veľmi chutné), môžete si ich ale pripraviť aj v kuchynke na izbe. S personálom sa bez problémov dohovoríte po anglicky (vo Francúzsku to tak nebýva vždy). Trochu nečakaný je možno aj fakt, že upratanie izby je spoplatnené sumou 15€. Za noc pre 2 osoby zaplatíte od 72€.

Krátky promo klip o Marseille

Náročnejších zákazníkov uspokojí jeden z päťhviezdičkových hotelov – napr. Sofitel Marseille Vieux-Port. Vyhrievaný vonkajší bazén, posilňovňa, vírivky – to je len časť vybavenia, ktoré hotel ponúka. Krásne zariadené izby, kvalitná hotelová kuchyňa v ktorej nechýbajú najlepšie vína a šampanské. Spoplatnené parkovisko (18€/deň). Tak ako každý správny hotel s piatimi hviezdičkami, aj Sofitel ponúka služby komorníka (concierge). Napriek tomu sú hodnotenia zákazníkov veľmi pozitívne. Hotel síce poskytuje Wi-Fi zdarma, toto pripojenie je však veľmi slabé – za klasicky rýchle pripojenie si musíte zaplatiť a to až 20€. Podobne je tu spoplatnených veľa ďalších vecí. Ak si chcete požičať napríklad nabíjačku, musíte zložiť depozit.

Zohnať lacné ubytovanie v centre mesta môže byť trochu problém. Treba sledovať akcie a limitované ponuky na konkrétne termíny, prípadne zvoliť ubytovacie zariadenie mimo centra Marseille.

Tip – po vyhľadaní ubytovania v konkrétnych mestách cez formulár si ich môžete zoradiť podľa rôznych kritérií – napríklad počet hviezdičiek, cena, hodnotenia návštevníkov. Takisto si môžete rýchlo vyhľadať hotely podľa polohy – v blízkosti letiska, stanice metra, prístavu, pamiatok, kongresových centier. Používanie týchto šikovných pomôcok Vám veľmi ušetrí čas a pomôže nájsť najvhodnejšie ubytovanie.

Ak sa chystáte do Marseille, alebo ste tam už boli, neváhajte nám napísať do komentárov a podeliť sa s dojmami z mesta a ubytovania.

863237_la_bonne_mere

Objednať ubytovanie v Marseille!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *