Najlepšie atrakcie v meste Ľvov

Publikované nov 20, 2013 v kategórii Ukrajina

Najlepšie atrakcie v meste Ľvov

Ukrajinský Ľvov je najväčším mestom západnej časti krajiny. Je kultúrnym, vzdelávacím a hospodárskym centrom oblasti. Leží 60 km od hraníc s Poľskom (kedysi bol jeho súčasťou).

Ľvov je pomenovaný podľa syna zakladateľa mesta. Knieža Daniel Haličský ho založil v roku 1250. Pestrá história tu zanechala pamätihodnosti, kvôli ktorým je toto starobylé mesto obľúbené medzi turistami.

Pôsobivé historické centrum

Veľkú pozornosť púta historické centrum mesta, ktoré je skutočne veľmi krásne. Od roku 1998 je dokonca zapísané v zozname UNESCO. Kvôli zachovalým stredovekým pamätihodnostiam a výnimočnej architektúre je Ľvov niekedy prezývaný aj ako „Florencia východnej Európy“. Po svojej návšteve však pochopíte, že toto označenie je trochu prehnané. To však nič nemení na fakte, že tu môžete obdivovať rôzne pamiatky – hlavne tie náboženské.

Zaujímavé turistické atrakcie a pamiatky

V minulosti sa nachádzalo v meste veľa synagóg, tie však po likvidácii židovského obyvateľstva počas druhej svetovej vojny zanikli. Rovnaký osud postihol kvôli vojne aj väčšinu rímskokatolíckych chrámov. Tie sú dnes v rukách príslušníkov iných cirkví, hlavne gréckokatolíckej a pravoslávnej.

Výborné zábery Ľvovu

Návštevníci mesta môžu obdivovať takmer 50 kostolov. Najvýznamnejšie sú katedrály, ako napríklad katedrála sv. Juraja. Nájdete ju na námestí sv. Juraja, bola vybudovaná v 18. storočí v barokovom štýle.

Aquapark Pliazh

Vhodným tipom na výlet s deťmi v rámci mesta je najväčší vodný svet v západnej Ukrajine. Aquapark s názvom Pliazh sa rozkladá na ploche 14 000 m², okrem množstva tobogánov a bazénov sa tu nachádzajú aj sauny, vírivky a ďalšie vodné atrakcie.

Tipy na hotely

O ubytovanie v Ľvove núdza rozhodne nie je. Cez rezervačné systémy si môžete vyhľadať desiatky rôznych hotelov, alebo napríklad hostelov, ktoré poskytujú nocľah sa férové ceny.

Veľmi dobré hodnotenia má Old Ukrainian Home Hostel. Je zariadený v tradičnom štýle, nachádza sa len 10 minút chôdze od historického centra mesta. Izby sú farebne zariadené, ich súčasťou sú parkety a drevený nábytok. Kúpeľne sú spoločné, hostia majú k dispozícii aj spoločnú kuchynku. V okolí sú potraviny a supermarkety. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Dvojlôžková izba sa dá rezervovať od 25€/noc.

Pozitívne ohlasy má aj trojhviezdičkový Wien Hotel, nachádzajúci sa v centre mesta. Vďaka výbornej polohe sú turistické atrakcie v pešej dostupnosti. Súčasťou klimatizovaných izieb je TV a moderná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie. Každé ráno sa podávajú raňajky, ktoré sú v cene pobytu. Izbu pre dvoch je možné rezervovať už od 58€/noc.

dominican-cathedral-719485-m

Objednať ubytovanie v Ľvove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *