Tichý Lun na severe ostrova Pag je ideálny na pokojnú dovolenku

Publikované mar 17, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tichý Lun na severe ostrova Pag je ideálny na pokojnú dovolenku

V najsevernejšej časti známeho ostrova Pag leží malé a tiché letovisko Lun. Má dobré napojenie na hlavnú dopravnú komunikáciu, leží približne 19 km od Novalje. Dovolenkárov láka na prímorskú polohu a pekné pláže.

Lun je jednou z troch svetových oblastí s najvyššou koncentráciou divých olivovníkov, niektoré už dosiahli vek vyše 2000 rokov. Kvôli ich ochrane bolo územie výskytu vyhlásené za prírodnú rezerváciu.

Pamiatky a atrakcie

Tie najstaršie olivovníky si ešte možno pamätajú na ilýrske kmene, ktoré tieto končiny osídlili tiež zhruba pred 2000 rokmi. Spomienkou na toto obdobie je niekoľko pohrebísk a zbytkov opevnených sídiel. V okolí sú aj zrúcaniny niekoľkých starých kostolíkov.

Tipy na pláže

V okolí je množstvo menších a väčších zátok so skvelými podmienkami na kúpanie a potápanie, napríklad Jakišnica a Tovarnele, ku ktorej sa dostanete po ceste s veľmi prudkým klesaním.  Za ďalšími plážami sa oplatí uskutočniť výlet do Novalje, v ktorej môžete navštíviť známu pláž Zrće Beach. Z Lunu môžete dovidieť až na blízky ostrov Rab, kam sa dá dostať trajektovou linkou Prizna – Žigljan. Počas letných mesiacov premáva vo dne aj v noci.

Pár záberov z Lunu

Kde sa ubytovať?

V blízkej Jakišnici sa nachádza štvorhviezdičkový hotel, ubytovanie v Lune však ponúkajú len apartmánové zariadenia miestnych obyvateľov. Kompletný prehľad si neváhajte prezrieť cez rezervačné systémy. Nájdete tu napríklad trojhviezdičkové Apartments Josip, z ktorých sa k pláži dostanete do troch minút chôdze. Obklopuje ich záhrada s grilom, v blízkom okolí je obchod s potravinami a pekáreň. Na pobrežnej promenáde sú rôzne reštaurácie a bary. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie. Klimatizované apartmány s viacerými spálňami sú veľmi priestranné a dobre vybavené. Samozrejmosťou je terasa s výhľadom na more, obývačka s TV, dve kúpeľne s vaňou a kuchynka s jedálňou. Fotky a aktuálne ceny ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na názov apartmánov.

Niektorí dovolenkári sa nakoniec rozhodnú ubytovať v Novalji, v ktorej je podstatne širšia ponuka. Za výborným ubytovacím zariadením zvyčajne stojí skvelý majiteľ, rovnako tomu tak je aj v prípade trojhviezdičkových Apartments Kalsan. Predošlí návštevníci vo svojich recenziách spomínajú najmä jeho, prečítať si ich môžete po kliknutí na odkaz vyššie. Poloha 600 metrov od centra a 700 metrov od pláže. Zrće Beach je vo vzdialenosti 1,5 km. Apartmány sú obklopené sviežou záhradou s grilom, v blízkosti je obchod s potravinami. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, samozrejmosťou je parkovanie na súkromnom parkovisku zdarma. Štúdiá a apartmány sú klimatizované a veľmi priestranné, ich súčasťou je balkón s výhľadom na more (alebo záhradu). Povinnou výbavou je aj plne vybavená kuchynka, obývačka s posedením a LCD TV, kúpeľňa a jedna alebo dve spálne.

img5432

Objednať ubytovanie v Lune!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *