Tipy na nocľah v Lozovaci pri Národnom parku Krka

Publikované nov 26, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy na nocľah v Lozovaci pri Národnom parku Krka

Chorvátsky Lozovac láka turistov napriek svojej vnútrozemskej polohe, je situovaný 13 km východne od Šibeniku. Nachádza sa tu totiž jeden zo vstupov do Národného parku Krka.

Zalesnený park o rozlohe 109 km² je plný rastlinstva a živočíšstva, vyhľadávaný je najmä vďaka krásnym vodopádom. V tomto článku poradíme s výberom vhodného ubytovania v Lozovaci.

Vstup do parku z Lozovaca

Do parku môžete vstúpiť z piatich miest. Prvý je v obci Skradin, ktorý sa väčšinou využíva pri organizovaných výletoch na lodi. Hlavným vstupom pre individuálne návštevy a autobusové zájazdy je Lozovac. Pri vstupe je veľké parkovisko (zdarma), pokladňa a informácie. V lete sa môžete z parkoviska nechať odviezť do údolia, odkiaľ sa dá pešou túrou vydať k mohutným vodopádom Skradinski buk. Mnohí ich označujú ako najkrajšie vodopády v parku, dá sa v nich dokonca i kúpať.

Ďalšie vchody sú Roški slap (vhodný napr. na návštevu Rošského vodopádu), Burnum (pri archeologickej lokalite) a Kistanje (pri kláštore Krka zo 14. storočia).

Čo treba vidieť?

Ku všetkým atraktívnym častiam parku sa dá ľahko dostať výletnou lodou. Pravidelne jazdí z prístavu nad vodopádmi Skradinski buk k Visovackému jazeru. V jeho strede je malý ostrovček s františkánskym kláštorom z 15. storočia, v ktorom si môžete užiť prehliadku umeleckých a knižných zbierok. Tento výlet trvá približne 2 hodiny.

Väčšina návštevníkov si ako miesto nocľahu v blízkosti parku volí obec Lozovac alebo Skradin.

Dlhší výlet smeruje k spomínanému Rošskému vodopádu (3,5 hodiny). Odtiaľ sa pokračuje k pravoslávnemu kláštoru svätého Archanjela zo 14. storočia a k pevnostiam Trošenj a Nečven. Navštíviť sa oplatí i starobylé mestečko Skradin.

Ubytovanie za nízke ceny

2 km od vstupu do Národného parku Krka leží apartmánové zariadenie Apartmani Krka Rooms. Pozitívne ohlasy, férové ceny. V bezprostrednej blízkosti je obchod s potravinami, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Predošlí návštevníci chvália veľmi dobré vybavenie ubytovacích jednotiek a priateľských majiteľov. Odporúčam kliknúť na názov apartmánov a prečítať si všetky recenzie (i v slovenčine). Ubytovacie kapacity tvoria klasické izby, štúdiá a apartmány. Samozrejmou súčasťou každej jednotky je balkón s výhľadom, TV, klimatizácia a kúpeľňa. Priestranné apartmány majú i veľkú kuchyňu s jedálenským kútom, žehliace potreby a vaňu.

HD zábery vodopádu

Výborné hodnotenia má aj penzión Krka Ivan, ktorý leží vyše 1 km od vstupu do parku. Obklopuje ho záhrada s terasou a grilom, hostia majú k dispozícii bezplatné parkovisko i pripojenie na internet. Klimatizované apartmány sú dostatočne priestranné, povinnou výbavou je kuchynka s jedálňou a kúpeľňa so sprchovým kútom. Nechýba ani obývačka s TV. Aktuálne ceny nocľahu zobrazíte kliknutím na názov penziónu.

river-krka-3-851279-m

Objednať ubytovanie v Lozovaci!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *