Sprievodca letoviskom Lloret de Mar na pobreží Costa Brava

Publikované feb 14, 2014 v kategórii Španielsko

Sprievodca letoviskom Lloret de Mar na pobreží Costa Brava

75 km od Barcelony leží na známom pobreží Costa Brava mesto Lloret de Mar. Krásne piesočnaté pláže a poloha v blízkosti katalánskej metropoly z nej robia obľúbenú dovolenkovú destináciu.

Do Lloret de Mar sa dá dostať letecky a pomerne lacno. Len 30 km od letoviska leží letisko Girona – Costa Brava. Svoju základňu tu má známy Ryanair, vďaka ktorému môžete zohnať letenky za super ceny.

Ako sa dostať z letiska?

Letisko a Lloret de Mar spája priame pravidelné autobusové spojenie, cesta trvá približne polhodinku. Počas zimy premáva približne každé 3 hodiny, v lete oveľa častejšie. Presné časy si môžete prezrieť na týchto stránkach. Ďalšou možnosťou je požičanie auta na letisku, alebo taxík (cena okolo 45-50€).

Pláže a kúpanie

Miestne pláže sú známe pieskom a kvalitou, vďaka ktorej sú oceňované tzv. modrou vlajkou. Známe sú hlavne dve veľké pláže Playa de Lloret de Mar a Playa de Fenals, ktoré sú od seba vzdialené zhruba 10-15 minút chôdze. Prvá je hlavnou mestskou plážou, obklopuje ju centrum a rušná palmová promenáda. Po zotmení sa mení na stredisko zábavy a bujarého nočného života. Spomínané pláže bývajú počas hlavnej sezóny dosť preplnené, menej ľudí je na menších plážach po okrajoch mesta. Množstvo vodných atrakcií si môžete užiť v aquaparku Water World. Cenník nájdete tu.

Zábery z pláže

Tipy na výhodné ubytovanie

Jednoduché ubytovanie blízko pláže poskytuje Pensión El Amigo. Nachádza sa 200 metrov od pláže a pobrežnej promenády. V cene pobytu sú raňajky, avšak Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie sú spoplatnené. Súčasťou útulný izieb je vlastná kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom a TV s plochou obrazovkou. Aktuálne ceny a hodnotenia predošlých hostí si zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie.

500 metrov od centra a pláže nájdete štvorhviezdičkový Hotel Acapulco, ktorý taktiež ponúka ubytovanie v Lloret de Mar za veľmi výhodné ceny. Z autobusovej stanice sa sem dostanete pohodlne pešo, cesta trvá asi 5 minút chôdze. Súčasťou hotela je vonkajší bazén s vírivkou a lehátkami. Nechýba ani hotelová reštaurácia, za príplatok si môžete objednať polpenziu alebo plnú penziu. V celom hoteli je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je však spoplatnené. Klimatizované izby sú príjemne zariadené, ich súčasťou je balkón s výhľadom, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom a TV s plochou obrazovkou. Možnosti rezervácie a aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť kliknutím na názov hotela (odkaz vyššie).

spain-1334452-m

Objednať ubytovanie v Lloret de Mar!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *