Leeds

Publikované máj 25, 2013 v kategórii Anglicko

Leeds

Jedno z najväčších miest v Anglicku leží na rieke Aire. Kultúrne a finančné centrum oblasti konurbácie West Yorkshire. Leeds je známy množstvom dobrých obchodov a bujarým nočným životom, ktorí vedú väčšinou študenti z troch miestnych univerzít.

Pri návšteve mesta určite nevynechajte miestne pamiatky. Najpopulárnejšou je hrad Leeds – stredoveký vodný hrad postavený v roku 1119. Jeho súčasťou sú rozsiahle záhrady, múzeum psích obojkov a živé bludisko. Je veľmi očarujúci, prischla mu prezývka „najkrajší hrad na svete“.

Letisko Leeds sa nachádza 11 km od centra mesta.  Je najväčším letiskom v oblasti, lietajú sem aj nízkonákladovky.

Ubytovanie v Leedsi si môžete zabezpečiť prostredníctvom rezervačných systémov, ktoré ponúkajú desiatky rôznych ubytovacích zariadení k rezervácii. Ceny miestnych hotelov sú priaznivé, za kvalitný nocľah zaplatíte férovú cenu.

Video z centra Leedsu

Jedným z najobľúbenejších miestnych hotelov je Park Plaza Leeds. 4 hviezdičky, poloha v centre na námestí City. Železničná stanica sa nachádza hneď oproti hotelu. V blízkosti je nákupná štvrť, bary a reštaurácie. Súčasťou veľkých klimatizovaných izieb je aj vlastná moderná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi pripojenie. Hostia môžu navštíviť hotelovú posilňovňu a reštaurácia Chino Latino, kde Vám pripravia panázijské špeciality. Vynikajúce hodnotenia zákazníkov. Izba pre dvoch sa tu dá rezervovať už od 65€/noc.

V podobnej cenovej hladine je aj ďalší známy miestny hotel – Bewleys Hotel Leeds. Jeho nevýhodou je však poloha mimo centra (10 minút chôdze). Izby sú odhlučnené a zariadené štýlovým nábytkom. Kvalitná posteľná bielizeň, nechýbajú ani vankúše pre alergikov. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko.

Lacné ubytovanie v Leedsi nájdete v zariadení ibis budget Leeds Centre. 10 minút od centra. Moderné izby s vlastnou kúpeľňou.  Wi-Fi aj parkovanie spoplatnené. Prevažne pozitívne hodnotenia návštevníkov. Za noc vo dvojici zaplatíte od 29€/noc.

115447_leeds_castle_2

Objednať ubytovanie v Leedsi!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *