Ako sa lyžuje v prestížnom Lechu?

Publikované feb 10, 2016 v kategórii Rakúsko

Ako sa lyžuje v prestížnom Lechu?

Rakúska horská obec Lech am Arlberg leží v západnej časti Rakúska, približne 70 km od hraníc s Lichtenštajnskom a Švajčiarskom. Teší sa mimoriadnemu záujmu turistov z celého sveta.

Dôvodom je predovšetkým povesť špičkového lyžiarskeho strediska, návštevníci sem však cestujú aj v lete. Okrem športu a turistiky môžete využiť voľný čas aj na prehliadku niekoľkých pamiatok.

Lyžovačka v Lech-Zürs

Lech vytvára spoločnú lyžiarsku oblasť s neďalekou obcou Zürs (5 km), obe majú trochu odlišný charakter – Zürs je plný luxusných hotelov, Lech si stále čiastočne zachováva pôvodný vzhľad alpskej dedinky s horskými domčekmi a gotickým kostolom.

Zjazdovky Lechu sa rozprestierajú na vrcholoch Schlegelkopf, Kriegehorn a Zugar Hochlight.

V nadmorskej výške od 1450 do 2811 metrov nad morom sa rozprestiera viac ako 140 km zjazdoviek, v blízkom i širšom okolí sú stovky kilometrov ďalších tratí. Lech je ideálny aj pre dobrodružné povahy, ktoré si radi užijú divokú jazdu mimo udržiavaných svahov. O dostatok prírodného snehu núdza určite nie je – sezóna trvá minimálne od novembra do mája a snehová pokrývka je bežne vysoká aj niekoľko metrov. O pohodlnú prepravu sa starajú desiatky vlekov a lanoviek (kabínkové i sedačkové) s prepravnou kapacitou 50 000 ľudí/hodina. K dispozícii je aj snowpark a 20 km bežkárskych tratí.

Kde sa ubytovať?

Pri dovolenke v Lechu musíte rátať s vyššími cenami ubytovania. Medzi cenovo výhodnejšie zariadenia patrí napríklad penzión Gasthof Auerhahn v tichej časti obce, ležiaci neďaleko zjazdovky, bežkárskych tratí a autobusovej zastávky. V cene pobytu sú raňajky (dá sa objednať aj polpenzia), k dispozícii je bezplatné Wi-Fi a parkovisko. Vybrať si môžete spomedzi klasických izieb a štúdií. Izby majú spoločnú kúpeľňu, kúrenie a extra dlhé pohodlné postele. Súčasťou priestranných štúdií je vlastná kúpeľňa, výhodou je aj krásny výhľad na okolie. Kliknutím na názov penziónu zobrazíte aktuálne možnosti rezervácie a fotky.

Zábery zo svahu

Veľmi pozitívne ohlasy (zobrazte ich kliknutím na názov penziónu) a férové ceny má trojhviezdičkový Haus Waldesruh. Výhodou je aj poloha v centre Lechu, priamo oproti lanovke. Penzión obklopuje záhrada s detským ihriskom, nechýba ani úschovňa lyží a bezplatné parkovisko. V cene pobytu sú zahrnuté i raňajky, k dispozícii je bezplatné pripojenie na internet. V letnom období dostávajú hostia zdarma Active Inclusive Card, vďaka ktorej môžu bezplatne využívať dopravu autobusmi a lanovkami. Oprávňuje ich taktiež k horskej túre so sprievodcom a návšteve verejného bazéna. Kvalitne vybavené priestranné izby majú TV s plochou obrazovkou, kúrenie a kúpeľňu s vaňou.

lech-dorf

Objednať ubytovanie v Lechu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *