Larnaka

Publikované júl 11, 2013 v kategórii Cyprus

Larnaka

Obľúbená turistická destinácia v juhovýchodnej časti Cypru. Larnaka je tretie najväčšie mesto krajiny, nachádza sa tu dôležitý prístav a najväčšie letisko v krajine.

Masívne množstvo dovolenkárov prúdi do Larnaky najmä počas leta, ktoré tu bývajú veľmi horúce. Obrovskou výhodou je prímorská poloha a pláže. Tie sú dlhé dokopy až 25 km a pýšia sa tzv. „modrou vlajkou“ – ocenenie, ktoré dostávajú mimoriadne čisté pláže. V okolí sa nachádza množstvo romantických zátok a ďalších nenápadných pláží. Veľmi krásne sú napríklad v oblasti Dekelia.

Sú prevažne tvorené jemným pieskom, prípadne drobnými kamienkami. Vstup do mora je pozvoľný. Ideálne pre rodiny s deťmi, vhodné na vodné športy.

Letisko Larnaka je od mesta vzdialené iba 4 km, je hlavným letiskom Cypru. Využívajú ho aj niektoré nízkonákladovky, napríklad easyJet a Wizz Air. Svoju základňu tu majú cyperské národné aerolínie Cyprus Airways.

Príjemné propagačné video o meste

Čoraz viac ľudí uprednostňuje cestovanie na vlastnú päsť. Namiesto kúpy pobytu cez cestovnú kanceláriu si sami rezervujú letenku aj ubytovanie. Pokiaľ si chcete rezervovať ubytovanie v Larnake, môžete to urobiť jednoducho cez rezervačný systém. V ponuke sú desiatky rôznych ubytovacích zariadení v Larnake.

Skutočne vynikajúce hodnotenia má Achilleos City Hotel. 2 hviezdičky, poloha v centre mesta, 50 metrov od známej pláže Phinikoudes. Letisko je vzdialené 10 minút jazdy. Klimatizované izby sú vybavené elegantným nábytkom, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa. Každé ráno sa podávajú raňajky na terase, z ktorej je krásny výhľad na more a mesto. V blízkosti sú rôzne reštaurácie a kaviarne. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Hostia si pochvaľovali aj priateľský a snaživý personál. Počas letnej sezóny sa dá dvojlôžková izba rezervovať od 74€.

Nič neoľutujete ani pri pobyte v Les Palmiers Beach Hotel. Pozitívne hodnotenia od hostí, ideálna poloha v centre mesta a zároveň pri pláži. Rodinný hotel s priateľským personálom. Vďaka skvelej polohe sa všade pohodlne dostanete pešo. Klimatizované izby sú príjemne zariadené pre maximálne pohodlie, panoramatické okná ponúkajú výhľad na more. Parkovanie na hotelovom parkovisku je zdarma, rovnako ako bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Dvojlôžková izba stojí od 66€/noc.

Ako sme spomínali, počas leta je o Larnaku najväčší záujem. Ceny hotelov (a zároveň ich obsadenosť) stúpajú, odporúčame rezervovať ubytovanie v predstihu.

Ak máte skúsenosti s hotelmi v Larnake, môžete sa o ne podeliť v komentároch nižšie.

714440_one_day_in_larnaca

Objednať ubytovanie v Larnake!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *