La Spezia – brána do oblasti Cinque Terre

Publikované mar 30, 2014 v kategórii Taliansko

La Spezia – brána do oblasti Cinque Terre

Dôležitý prístav, historické pamiatky, pínové lesy, množstvo zrážok, blízkosť hôr a mora. Aj tak by sa dala v rýchlosti charakterizovať talianska La Spezia, susediaca s vyhľadávaným regiónom Toskánsko.

Mnohí ju využívajú ako ideálnu východiskovú polohu na výlety do oblasti Cinque Terre. Spája päť krásnych dediniek s čarovnými farebnými domčekmi zakliesnenými do skál na pobreží Ligúrskeho mora. Sú súčasťou zoznamu UNESCO.

História a pamiatky

La Spezia bola založená starými Rimanmi, najväčší rozmach však zaznamenala až v stredoveku. Okrem iného súvisí s námorným vojenstvom a prístavom, ktorý sa stal jedným z najdôležitejších v Stredozemnom mori.

La Spezia na videu

V centre mesta sa rozprestiera námestie Piazza Europa, ktorému dominuje katedrála Cristo Re dei Secoli – postavená v prvej polovici 20. storočia. Ďalšou ukážkou novodobého architektonického štýlu je budova námornej zbrojnice, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou mesta. Spomedzi starších stavieb môžete vidieť napríklad pevnosť San Giorgio. Jej prvá časť pochádza zo 14. storočia, druhá bola postavená v 17. storočí.

Mestské slávnosti

Počas marca sa v meste uskutočňujú tradičné folklórne slávnosti na počesť svätého Jozefa, patróna mesta. Počas troch dní tu môžete vidieť tovar od obchodníkov z celej krajiny a ochutnať rôzne špeciality, napríklad anízové koláčiky a kandizované jabĺčka.

Kde sa ubytovať?

Ak ste sa náhodou chceli ubytovať v niektorej z dediniek Cinque Terre, po zobrazení cien miestnych zariadení si to možno rozmyslíte. Oveľa výhodnejšie ubytovanie ponúka práve La Spezia. Odporúčame napríklad trojhviezdičkový Hotel Nella, spravovaný rodinou už roku 1921. Priamo pred vstupom do hotela sa začína chodník, ktorý vedie do spomínanej oblasti Cinque Terre. Súčasťou hotela je reštaurácia s regionálnymi špecialitami. V cene pobytu sú pestré raňajky, ktoré si veľmi pochvaľujú predošlí hoteloví hostia. Ich recenzie si zobrazíte kliknutím na názov hotela. Samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Izby sú klimatizované a útulné, ich súčasťou je malá kúpeľňa a TV.

Veľmi pozitívne ohlasy má príjemný malý penzión Locanda del Golfo e delle 5 Terre, situovaný v blízkosti železničnej stanice. V cene pobytu sú raňajky, ktoré sa podávajú v blízkej kaviarni. K pobrežiu sa dostanete za 10 minút chôdze, oblasť Cinque Terre je vzdialená 20 minút jazdy autom. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je bohužiaľ spoplatnené. Klimatizované izby majú extra veľké pohodlné postele, samozrejmou súčasťou je aj TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. Aktuálne ceny ubytovania nájdete kliknutím na odkaz vyššie.

cinque-terre-italia-4-317013-m

Objednať ubytovanie v La Spezii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *