Kúpele a lyžovačka v Krynici

Publikované okt 30, 2013 v kategórii Poľsko

Kúpele a lyžovačka v Krynici

Jedny z najznámejších kúpeľov v Poľsku sa nachádzajú v meste Krynica-Zdrój, ktorá leží v blízkosti hraníc so Slovenskom. História kúpeľníctva tu siaha do 19. storočia.

Krynica láka veľa turistov aj v zimnom období – nachádza sa tu lyžiarske stredisko, ktoré sa môže pochváliť najdlhšou lanovkou v krajine. Tá vezie lyžiarov na vrchol Krynickej Javoriny (1114 metrov nad morom).

Kúpele v Krynici

Dôvodom cestovania do Krynice sú pre mnohých jej minerálne alkalické pramene. Najznámejším z nich je Zuber, ktorý sa zároveň radí medzi najsilnejšie minerálne vody v Európe. Má pozitívne účinky pri problémoch so zvýšenou kyslosťou žalúdka, ochoreniach zažívacieho traktu, ochoreniach pečene, žlčníka, vredoch a cukrovke. Pomáha aj s problémami, ktoré sú spojené s alkoholizmom.

Ako nájsť ubytovanie

Ak si otvoríte stránky online rezervačných systémov, zistíte, že ubytovanie v Krynici poskytujú desiatky rôznych hotelov a penziónov. Pobyt v týchto ubytovacích zariadeniach si môžete okamžite rezervovať niekoľkými kliknutiami.

Pekné video o meste

Pozitívne ohlasy návštevníkov má Willa Karla, ktorá je od centra mesta vzdialená necelé 2 km. Lyžiarske stredisko Azoty-Słotwiny je vo vzdialenosti niekoľkých stoviek metrov. Izby sú príjemne zariadené, samozrejmosťou je TV, varná kanvica a vlastná kúpeľňa. Zariadenie obklopuje záhrada, v ktorej je počas priaznivého počasia možné grilovať. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie, raňajky sú spoplatnené. Dvojlôžkovú izbu je možné rezervovať už od 21€/noc.

Medzi penzióny s najlepšími hodnoteniami patrí Willa Marie, ktorá je od centra vzdialená 10 minút jazdy. Nachádza sa v príjemnom horskom prostredí, 150 metrov od zjazdoviek. Súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek je TV, chladnička a vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie, v cene pobytu sú taktiež raňajky. Noc pre dvoch stojí od 37€.

jaworzyna-2-958935-m

Objednať ubytovanie v Krynici!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *