Krakov

Publikované apr 25, 2013 v kategórii Poľsko

Krakov

Tretie najväčšie poľské mesto. Známe historickými stavbami, kráľovským hradom Wawel, Jagelovskou univerzitou. Nájdete tu až 6 tisíc historických objektov – veľké lákadlo pre turistov.

Krakov je vhodné miesto napríklad na víkendový výlet. Ak hľadáte ubytovanie v Krakove, v tomto článku Vám poskytneme niekoľko tipov.

Najviac odporúčaným miestom pre pobyt podľa rezervačných systémov je Aparthotel Stare Miasto. Dobrá poloha priamo v centre Starého Mesta, niekoľko desiatok metrov od námestia Hlavný trh. Len 900 metrov od Wawelského hradu. Pokojné prostredie s príjemným dizajnom hotela aj izieb. Moderné a vynikajúco vybavené izby, veľmi priestranné. Bezplatné Wi-Fi, LCD TV, klimatizácia, kuchynka, chladnička, kanvica. Hotel nemá vlastné parkovisko, v blízkosti je súkromné strážené parkovisko spoplatnené sumou skoro 20€/deň. Poloha v centre je zároveň nevýhodou – ide o hlučnú oblasť, môže Vás rušiť napríklad pri spánku. Za apartmán pre 2 osoby zaplatíte už od 70€/noc. Ak si priplatíte, môžete si rezervovať aj krásnu priestrannú suitu s jacuzzi (rozloha až 120 m²) a extra veľkou manželskou postelou. Cena od 130€.

Tip – pred rezerváciou hotela navštívte server TripAdvisor. Nachádzajú sa tu recenzie takmer všetkých hotelov na svete a je veľká šanca že tu bude aj ten Váš – môžete si prečítať napríklad recenzie od predchádzajúcich reálnych návštevníkov, ktoré Vám možno pomôžu pri rozhodovaní.

V Krakove nájdete 9 päťhviezdičkových hotelov. Dosť ľudí ich zvykne pri výbere hotela obchádzať širokým oblúkom – boja sa cien. To je chyba.

Na internete sa dá naraziť aj na ubytovanie za 69€ pre 2 osoby na noc v zariadení Piramida Hotel Spa & Wellness. V cene sú raňajky a ešte raz pripomínam, že ide o päťhviezdičkový hotel! K tomu bezplatné parkovanie a Wi-Fi. Každý deň noviny a minerálka zdarma a pozornosť. Hotelová reštaurácia Kleopatra ponúka dobrý výber z domácich poľských jedál, ale aj zo svetovej kuchyne. Ako už vyplýva z názvu – hotel sa špecializuje na wellness služby – liečby, masáže, terapie, bazény, posilňovňa. Vynikajúce služby za veľmi nízku cenu.

Známejším hotelom s piatimi hviezdičkami je pobočka známeho hotelového reťazca – Sheraton Kraków Hotel. Vynikajúce hodnotenia, dobrá poloha pri rieke Visla. Luxusné a priestranné izby. Jedlo sa podáva v hotelovej reštaurácii Olive, nájdete tu však aj ďalšie hotelové bary. Súčasťou je krytý bazén, sauna, posilňovňa. Sheraton ponúka služby komorníka (concierge). V blízkosti je námestie Hlavný trh, ktoré určite odporúčame navštíviť. Najnižšia cena za izbu pre 2 osoby na noc je 190€ (raňajky sú v tomto prípade spoplatnené).

Ak Vám to finančné možnosti neumožňujú, lepšou variantou je lacné ubytovanie v Krakove. Za izbu pre 2 osoby môžete zaplatiť už od 15€ v hosteli Good Bye Lenin. Veľmi dobré hodnotenia, situovaný v Starom Meste. Bezplatné Wi-Fi pripojenie. Zdieľané kúpeľne a kuchyne. Steny sú pomaľované tématickými graffitmi. Hotel zvykne organizovať rockové koncerty.

Promo video o Krakove

Krakov ponúka veľké množstvo hostelov, ktoré ponúkajú ubytovanie za ohromne nízke ceny. Väčšina z nich má aj veľmi pozitívne hodnotenia návštevníkov (odporúčame prečítať, predtým než uskutočníte rezerváciu).

Letisko Jána Pavla II. Kraków-Balice sa nachádza niekoľko kilometrov od mesta. V jeho blízkosti je napríklad Burowianka – ubytovacie zariadenie s výbornými hodoteniami a nízkymi cenami. Ideálne ak ste v Krakove na jednu noc a potrebujete ubytovanie pri letisku. Priestranné izby majú vlastné kúpeľne, každé ráno bohaté raňajky v cene pobytu. 10 km od centra Krakova. Wi-Fi a strážené hotelové parkovisko sú ponúkané bezplatne. Hotel si môžete booknuť aj bez kreditnej karty len za 47€/noc pre 2 osoby. Registrácia a odhlásenie sú vybavované veľmi rýchlo. Odporúčame.

Ceny uvedené v článku sa môžu meniť. Každopádne – mesto má stovky hotelov a ďalších ubytovacích zariadení, takže na špeciálnu akciu narazíte určite hocikedy. Treba tomu len venovať trochu času a vyhľadať si najvýhodnejšiu ponuku. Väčšina hotelov vyžaduje pri rezervácii kreditnú kartu. Pokiaľ uskutočňujete rezerváciu cez overenú a spoľahlivú stránku, nemusíte mať žiadne obavy. V prípade akýchkoľvek otázok nám neváhajte napísať do komentárov.

1367159_wawel_castle_cracov

Objednať ubytovanie v Krakove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. ubytovali sme sa tu ked sme isli do Osviencimu.. hrozne vela turistov, vstup zdarma, plati sa za parkovanie, da sa zaplatit aj za sprievodcu, suveniry a tak… je to nieco co sa neda slovami opisat a mal by to vidiet kazdy, aj ked to vo vas nezanecha ziadne pozitivne pocity

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *