Konstanca

Publikované jún 30, 2013 v kategórii Rumunsko

Konstanca

Konstanca sa nachádza na pobreží Čierneho mora. Je najstarším mestom v Rumunsku, zároveň patrí medzi najväčšie mestá v krajine. Nachádza sa tu najväčší prístav v Rumunsku.

Svoj názov získala na počesť Konštancie, ktorá bola sestrou známeho rímskeho cisára – Konštantína Veľkého.

Medzinárodné letisko Mihail Kogălniceanu sa nachádza 26 km od mesta. Sezónne ho na niektoré lety využíva aj nízkonákladovka Ryanair.

Ubytovanie v Konstanci ponúka niekoľko desiatok rôznych možností pre nocľah. Väčšina najznámejších hotelov v meste však má iba priemerné hodnotenia. V tomto článku ponúkame tipy na niekoľko kvalitných hotelov.

Takto vyzerá jedno z najkrajších miest Európy

V centre starého mesta sa nachádza Villa Edel Constanta. 3 hviezdičky, menší rodinný hotel. Poloha v tichej oblasti. Vynikajúca cena (v cene pobytu sú aj raňajky), bezplatné parkovanie aj Wi-Fi pripojenie. Pozitívne hodnotenia zákazníkov. Príjemné izby s dreveným nábytkom a vlastnou kúpeľňou. Väčšina pamiatok je v pešej dostupnosti. 15 minút chôdze od hotela je pláž Modern Beach. Za noc pre dvoch zaplatíte už od 33€.

Len niekoľko desiatok metrov od pobrežia Čierneho mora stojí Hotel Cherica. 4 hviezdičky, vynikajúce recenzie zákazníkov. Nájdete ho v budove z konca 19. storočia, v roku 2008 však prešla rekonštrukciou. Izby sú klimatizované a vkusne zariadené, ich súčasťou je čistá a moderná kúpeľňa. Hotelová reštaurácia sa orientuje hlavne na stredomorské špeciality. Hostia chválili najmä vynikajúci personál. Za noc zaplatíte od 118€ (dvojlôžková izba).

Veľmi pozitívne hodnotenia dostáva aj štvorhviezdičkový Hotel Carol. Nájdete ho v historickej budove v centre mesta. Veľké a elegantné izby s luxusným nábytkom. Pre hostí je k dispozícii posilňovňa, vírivka, sauna. Dopriať si môžete aj masáže. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú v cene pobytu. Noc pre dvoch stojí od 75€.

images

Objednať ubytovanie v Konstanci!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *