Kúpanie a atrakcie v blízkom maďarskom Komárome

Publikované aug 11, 2014 v kategórii Maďarsko

Kúpanie a atrakcie v blízkom maďarskom Komárome

Priamo pri hraniciach so Slovenskom leží maďarské historické mesto Komárom. So slovenským Komárnom ho spája Alžbetin most. Návštevníkov sem lákajú celoročne otvorené termálne kúpele.

Po relaxe v teplej vode sa môžete vybrať na prehliadku mesta. Okrem niekoľkých historických pamätihodností tu môžete obdivovať aj múzeá a výstavy. Overené tipy na ubytovanie nájdete na konci článku.

Liečebné a termálne kúpele Komthermál

Vrt s termálnou vodou (62°C) bol vyvŕtaný už v roku 1965, o 2 roky neskôr bola voda vyhlásená za liečivú. Vyhľadávajú ju napríklad pacienti s ochoreniami chrbtice a kĺbov, gynekologickými zápalmi a priaznivé účinky má aj pri poúrazovej rehabilitácii.

Dospelý platia za vstup do kúpeľov 1700 HUF (približne 5,7€). Detský a študentský lístok stojí 1350 HUF (4,5€). Vstup na letné kúpalisko je lacnejší – dospelí platia okolo 4€ a študenti 3€.

K dispozícii sú vnútorné aj vonkajšie bazény a množstvo rôznych procedúr, hlavne masáží a zábalov. Nechýbajú ani rôzne vodné atrakcie a sauny. Kúpele sú vhodné pre všetky vekové kategórie. V letných horúčavách sú vonkajšie bazény ideálnym miestom na osvieženie.

Aké atrakcie treba vidieť?

Väčšina turistov nevynechá návštevu pevnosti Monostor na brehu Dunaja, ktorá je najväčšou novodobou pevnosťou v strednej Európe. Začala sa stavať v roku 1850 na príkaz Františka I., tvorí ju viacero prepojených budov s približne 640 miestnosťami. Je otvorená pre verejnosť a zvyknú sa tu konať rôzne podujatia (napr. výstavy). V rovnakej dobe sa postavila aj pevnosť Igmánd a pevnosť Hviezda.

Pár záberov mesta

Tipy na ubytovanie pri kúpeľoch

V bezprostrednej blízkosti kúpeľov sa môžete ubytovať v trojhviezdičkovom zariadení Hét Vezér Apartmanhotel. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na súkromnom stráženom parkovisku. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, priestranné a moderne zariadené. Povinnou výbavou je TV, kúpeľňa, pohodlné postele s kvalitným ortopedickými matracmi, chladnička, mikrovlnka, kuchynský riad a kávovar. Niektoré majú aj balkón s výhľadom na bazén. Recenzie predchádzajúcich hostí a aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na predošlý odkaz.

Výbornou voľbou je aj trojhviezdičkový Hotel Forras. V cene pobytu je vstup do kúpeľov (resp. na kúpalisko). V cene pobytu sú raňajky, hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovisko. Príjemne zariadené a klimatizované izby sú vybavené elegantným nábytkom a malou kúpeľňou s vaňou. Nechýba ani TV s plochou obrazovkou a minibar. Kliknutím na názov hotela si môžete zobraziť aktuálne možnosti rezervácie.

8041213

Objednať ubytovanie v Komárome!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *