Kaunas

Publikované jún 6, 2013 v kategórii Litva

Kaunas

Druhé najväčšie mesto v Litve. Kaunas je rušné a moderné mesto. Niet divu – je miestnym centrom obchodu, vzdelania a kultúry. Leží na sútoku riek Neris a Nemunas.

Mesto je známe pozoruhodnou stredovekou architektúrou. Kaunasský hrad je jednou z najvýznamnejších miestnych pamiatok, postavený bol v 14. storočí v gotickom štýle. Zachovala sa z neho iba približne jedna tretina. Veľmi pekná je miestna radnica zo 16. storočia, oplatí sa navštíviť aj Katedrálu sv. Petra a Pavla z 15. storočia.

Medzinárodné letisko Kaunas využívajú najmä nízkonákladové spoločnosti, najväčším miestnym prepravcom je Ryanair. Letisko sa nachádza 14 km od centra mesta.

Tip na výlet – nachádza sa tu jediná ZOO v Litve. Založená bola v roku 1938, žije tu 2000 rôznych zvieratiek.

Hotely v Kaunase ponúkajú ubytovanie za výhodné ceny. V centre mesta sa nachádza hotel s nie príliš originálnym názvom – Hotel Kaunas. 4 hviezdičky, vynikajúce hodnotenia, nízke ceny. Výborná poloha v blízkosti starého mesta. Klimatizované a elegantné izby s kúpeľnou. K dispozícii je vnútorný bazén, moderná posilňovňa, sauna, minigolf na streche. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Počas akcie sa dá rezervovať dvojlôžková izba už od 50€/noc a v cene sú aj raňajky. Asi najlepšia možnosť na ubytovanie v Kaunase. Odporúčame.

Jazda Kaunasom

Výnimočné hodnotenia má miestny Hostel Lux. Nachádza sa v centre na známej pešej zóne, v blízkosti je mnoho kaviarní, obchodov, barov a reštaurácii. Staré mesto je vzdialené len niekoľko desiatok metrov. Ide o rodinné zariadenie so šiestimi ubytovacími jednotkami. Ochotný a priateľský personál. Príjemne zariadené izby s veľkými oknami. Kúpeľne sú spoločné (na 2 izby pripadá 1 kúpeľňa). Najväčšie nákupné centrum Akropolis je vzdialené 800 metrov, autobusová zastávka sa nachádza 300 metrov od hotela. Bezplatné Wi-Fi pripojenie v celom areáli. Cena za noc už od 25€ (dvojlôžková izba).

Ak sa potrebujete ubytovať pri letisku v Kaunase, dobrou voľbou sú blízke B&B zariadenia. Majú taktiež perfektné hodnotenia a nízke ceny. Odporúčame napríklad Jūratės B&B Namai, kde noc pre dvoch stojí od 35€.

1350823_lithuania_kaunas

Objednať ubytovanie v Kaunase!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *