Katovice

Publikované jún 28, 2013 v kategórii Poľsko

Katovice

Historické mesto na juhu Poľska. Katovice sú zároveň hlavným mestom Sliezskeho vojvodstva.

Mesto vzniklo v roku 1865. Rýchly vývoj zaznamenalo najmä vďaka prírodnému bohatstvu, nachádzajú sa tu bohaté ložiská nerastných surovín (najmä uhlie). Obdobie industrializácie nastalo po druhej svetovej vojne a zanechalo škody na životnom prostredí, čiastočne sa však podarili napraviť.

Z ťažobného a spracovateľského priemyslu sa však Katovice v posledných rokoch preorientovali najmä na sektor služieb.

Medzinárodné letisko Katovice sa nachádza cca 30 km od centra mesta, je najväčším letiskom v oblasti. Využívajú ho aj nízkonákladovky ako Ryanair, Wizz Air, LOT Polish Airlines.

Rezervačný systém ponúka desiatky rôznych možností pre ubytovanie v Katoviciach. Ceny hotelov sú na férovej úrovni.

Promo video o Katoviciach

Medzi najpopulárnejšie hotely v meste patrí štvorhviezdičkový Best Western Premier Katowice Hotel. Nájdete ho v blízkosti medzinárodného výstaviska. V blízkosti je aj Sliezsky kultúrny a rekreačný park, ktorý sa zaraďuje medzi najväčšie parky v Európe. Izby sú veľmi moderné, zariadené v príjemných teplých farbách. Každá má LCD televízor a modernú kúpeľňu s vaňou. Hotelovú reštauráciu riadi známy šéfkuchár Adam Gessler, pochutnať si môžete aj na tradičných regionálnych špecialitách. Okolie hotela je vhodné na aktívny oddych, napríklad cyklistiku (k dispozícii je požičovňa bicyklov). Hoteloví hostia majú k dispozícii posilňovňu a saunu. Parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet sú bezplatné. Za noc pre dvoch zaplatíte už od 52€, raňajky sú v cene pobytu.

Štvorhviezdičkovú kvalitu za nízku cenu poskytuje aj Novotel Katowice Centrum. Nájdete ho pár stoviek metrov od centra mesta a športového komplexu Spodek. Izby sú veľké a klimatizované, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a pohodlný nábytok. Pre hostí je k dispozícii bazén a sauna, dopriať si môžete aj masáže a vírivku. Počas celého dňa si môžete cez izbovú službu objednať teplé jedlá, vychutnať si ich môžete aj v hotelovej reštaurácii. Dvojlôžková izba bez raňajok stojí už od 39€/noc.

Máte skúsenosti s ubytovaním v Katoviciach? Svoje skúsenosti s miestnymi hotelmi môžete zverejniť nižšie v komentároch.

270px-Katowice_-_Ulica_Moniuszki

Objednať ubytovanie v Katoviciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *