Atrakcie a spoľahlivé apartmány v Kampore

Publikované júl 5, 2014 v kategórii Chorvátsko

Atrakcie a spoľahlivé apartmány v Kampore

Najzachovalejšou časťou ostrova Rab je Kampor. Z tohto malého poľnohospodárskeho a rybárskeho mestečka sa stala v priebehu niekoľkých dekád veľmi obľúbená dovolenková destinácia.

Miestne domy majú typickú ostrovnú architektúru, obdivovať tu môžete aj rôzne pamiatky. Rozvoj cestovného ruchu však spôsobila prímorská poloha a príjemné pláže v početných zátokách.

Tipy na atrakcie

Ak Vás omrzí vylihovanie na pláži, neváhajte využiť voľný čas prechádzkou po mestečku. Symbolom Kamporu je kostolík svätého Eufemia z 13. storočia, ktorý sa nachádza v areáli františkánskeho kláštora na brehu zátoky Sveta Fumija. Súčasťou areálu je aj kláštorný kostol svätého Bernardína Sienského (jeden z najznámejších františkánov). Obdivovať tu môžete aj zbierky mincí a rôznych písomností. Zároveň slúži ako jedna z najstarších knižníc v oblasti. Mestečko charakterizuje plno zelene, nachádza sa tu aj prírodn park Kalifront, v ktorom môžete stretnúť napríklad muflóna a srnky. Okolie je veľmi úrodné.

Pláže a kúpanie

Jedným z rozhodujúcich faktorov pre dovolenku v Kampore je fakt, že v jeho okolí sa nachádzajú desiatky rôznych zátok. Každý deň sa môžete vybrať na inú pláž. Väčšinu tvorí piesok a kamienky, more je pokojné a čisté. Vstup do vody je zväčša pozvoľný, vhodný aj pre rodiny s deťmi. Jednou z najobľúbenejších pláží je dlhá pláž s názvom Veli Mel, ktorá je tvorená jemným pieskom. Známe sú aj skalnaté zátoky Suha Punta a Dundovo, ktoré radi navštevujú nudisti.

Pár záberov z Kamporu

Spoľahlivý hotel a apartmán

Ubytovanie v Kampore a okolí poskytujú desiatky rôznych zariadení. Jedným z nich je štvorhviezdičkový Hotel Carolina, ktorý sa nachádza v tichej lokalite pri pláži (ocenená modrou vlajkou) s borovicovým lesom. Predošlí hostia si okrem polohy a pláže pochvaľujú aj príjemné more, skvelú stravu (v cene pobytu je polpenzia), kultúrny program, ochotný personál, pohodlie a výborné služby. Odporúčam prečítať všetky recenzie, zobrazíte si ich kliknutím na názov hotela. Nevýhodou je spoplatnené pripojenie na internet, parkovanie je však bezplatné. Hostia majú k dispozícii vonkajší bazén a tenisový kurt. Klimatizované izby sú moderne zariadené, ich súčasťou je balkón s výhľadom na more (alebo bazén). Samozrejmosťou je kúpeľňa s vaňou a TV s plochou obrazovkou.

Preferujete apartmánové ubytovanie? Skúste napríklad trojhviezdičkové Apartments Kampor, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pobrežnej promenády vedúcej do blízkeho mesta Rab. K spomínanej pláži v zátoke Suha Punta sa dostanete do 5 minút jazdy autom. Okolie je vhodné na cyklistiku, k dispozícii je požičovňa bicyklov. Využiť môžete bezplatné súkromné parkovisko, za pripojenie na internet si však treba priplatiť. Priestranné a klimatizované apartmány majú jednu alebo viacero spální. Z terasy si môžete užiť výhľad na more, v kuchynke si pripravíte vlastné jedlá. Nechýba ani kúpeľňa a jedálenský kút. Aktuálne možnosti rezervácie a fotky si prezriete po kliknutí na názov apartmánov.

kampor__3

Objednať ubytovanie v Kampore!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *